İntel Core i3 6100 ve GTX 750 Tİ vs Pentium G4400 ve GTX 950

Bencce i5 almaya zorlayın biraz daha bekleyerek. Nvidia genel olarak indirim yaptı Türkiye'ye yansır mı bilemem ama AMD'nin yeni kartları da ucuz olacak.

İmzanızdaki laptop sisteminizi gördüm. Ben laptop almadan önce i3 6100 alacaktım. Fakat şöyle detaylı bir şekilde düşündüm ki. Sistem gereksinimleri sürekli olarak artıyor. Ekran kartı artık ucuzlama seviyesine çekilirken işlemciler belli yerde sayıyor. Siz oyun oynayacağınız için i5 almaya çalışın dedim. Ama bana iki seçenek veriyorsanız i3'ü seçerdim. Ekran kartında birazcık bütçe arttırırdım. Ara sıra 550 TL civarına GTX 950 alınabiliyor.

G4400 ile R7 370 kullanıyorum, güzel ama darboğaz yaşıyorum ara sıra. Skylake'in günlük kullanımda tek avantajı güç tüketimi, günlük kullanımın yanı sıra oyun için alacaksınız büyük ihtimalle G4400 almayın. Kesinlikle almayın çünkü hem mantıksal olarak hem de fiziksel olarak iki çekirdek ve günümüz oyunları dört çekirdeğin altına düşmüyor. İnanın nerede oyun görsem çift çekirdekte açılır mı diye düşünüyorum ekran kartım kaldırır mı diye değil. i3'ten yana tercihinizi yapın. Ben çift çekirdek aldığım için pişmanım, siz de olmayın.

G4400 ile R7 370 kullanıyorum, güzel ama darboğaz yaşıyorum ara sıra. Skylake'in günlük kullanımda tek avantajı güç tüketimi, günlük kullanımın yanı sıra oyun için alacaksınız büyük ihtimalle G4400 almayın. Kesinlikle almayın çünkü hem mantıksal olarak hem de fiziksel olarak iki çekirdek ve günümüz oyunları dört çekirdeğin altına düşmüyor. İnanın nerede oyun görsem çift çekirdekte açılır mı diye düşünüyorum ekran kartım kaldırır mı diye değil. i3'ten yana tercihinizi yapın. Ben çift çekirdek aldığım için pişmanım, siz de olmayın.
Pentium G4400 oyunlarda ancak seneye kadar idare eder. Ama i3 6100 alman daha mantıklı olacaktır :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı