Intel Core i5-10400F 160$ !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar bu işlemcinin 160$ olduğuna inanamıyorum. Sanırım bu yılın F/P işlemcisi olacak 🙂
İntel sanırım gerçekten de 10. Nesilde büyük irelileme kaydetmiş 🙂 Ryzen'ı beğeniyorum ama Ryzen 5 3600 200$'dan satışa sunulmuştu. Bu biraz üzdü beni🙁
Şuradan incelemesine bakabilirsiniz. Düşüncelerinizi bekliyorum🙂

i5 9400F'den daha ucuz ama 6C/6 Thread yerine 6C/12 Thread yükseltilmiş. Gerçekten güzel fiyat. Ben bir de 9100F ve yeni i3'lerin karşılaştırmasını merak ediyorum.

160 dolar evet ama Turkiye'deki satis ucreti onemli arkadaslar, hemen yelkenleri suya indirmeyin... Daha bunun 4. Nesil Ryzen islemci muhahbbeti de var. Onlarda gelsin hangisi fiyat performanssa ona gore karsilastirip karar verelim.
Ayrica; Intel hala o stok fanlarini duzeltmezse, cok kullanici kaybedebilir.

Türkiyeye 1500TL'den girer. Daha sonrasında büyük ihtimal Ryzen 5 3600 1100TL seviyesine geriler. Önceki nesillerde böyle olmuştu.

Vergilerle beraber 1500 TL'ye gelecek olması biraz fazla değil mi? Bu seviye bir işlemci için aşırı abartılacak bir fiyat değil ama gerçekten bu civarlarda olursa biraz daha fiyatının düşmesini (1200-1300 TL gibi) beklemek daha sağlıklı olur gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı