İntel Core i7 5930K Vatan Fiyatı

İşlemci canavar :) Ne bekliyordun 900TL mi olacaktı ?
Tabi gerçek değildir bu fiyat yurt dışında daha ucuza bulursun gümrük ve vergiler ile.
Vatan dolar kurunu yüksekte tutuyor.

Ben 5930K almayı planlıyordum 4K monitörden vazgeçip 5960X alabilirim, fiyat imkansız geldi bana 100 lira fark nedir ki, bizdeki mantık yeni olan her zaman çok daha pahalıdır ya hani. Yani CPU render almayacağım halde işlemci hastalığım var iki de bir girip duruyorum linke. :ROFL:

Sistemi keşke daha önce alsaydım. X99+ ddr4 + gtx 8xx serisini görünce senini gibi beklemeye başladım ama fiyatları görünce hayallerim yıkıldı :(

Para kazanmak için sistem toplamıyorsan o kadar da gerekli değil bence. Ben hem cpu + gpu hızlandırmalı render programı kullanıyorum. 5 Ghz'de çalışan 16 tane çekirdeğe ne istiyorlarsa veririm açıkcası. Ama 6 çekirdek olsaydı extreme almaya değmezde benim için.

Oyun için i5 4690K alıp ekran kartını olabildiğince üst seviye seçin yeter. DDR4'e geçiş baya sıkıntılı olacak. X99 oyuncular için fazla lüks. MSI Z97 Gaming 5 almak oyuncular için son derece yeterlidir..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı