Intel Core i5-10600K sisteme bileşen önerileri

Bütçe
3000-5000

UnKnown44

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İş PC sistem özellikleri:
Anakart: Asus Tuf B450-PLUS
İşlemci: Ryzen 5800x
İşlemci Soğutucu: ThermalRight Phantom Spirit 120
Ekran Kartı: Asus Dual 6600XT
Ram: Corsair Vengeance 16GBx2 3000MHz
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2/ Kioxia 960GB SSD
Kasa: Aerocool Cipher
Monitör: 2xDell 19''
Mouse: Bloody V7Ma/Logitech M330
Klavye: Fujitsu
Power Supply: High-Power 650W
Merhabalar arkadaşlar,

Intel Core i5-10600K alarak bir sistem kurmak istiyorum. Sisteme ekran kartı almayacağım ancak çift monitör kullanacağım. Monitörleri DP ve HDMI olarak bağlamak istiyorum. Monitörlerden biri 2K diğeri de 1080p. 16 GB(8x2) RAM ve 500GB M.2 almayı da istiyorum.
Böyle bir sistem için nasıl bir anakart, Power Supply (PSU), ve kasa bileşenleri almam uygun olur?
Power Supply'den çıkan fan sesi bazen çok rahatsız edici olabiliyor. O yüzden sessizlik olmasına dikkat ediyorum ve ona göre uygun maliyetli bir ürün düşünüyorum.

Bu özellikleri taşıyan minimum maliyetle alabileceğim bileşenler önerebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar,

Intel Core i5-10600K alarak bir sistem kurmak istiyorum. Sisteme ekran kartı almayacağım ancak çift monitör kullanacağım. Monitörleri DP ve HDMI olarak bağlamak istiyorum. Monitörlerden biri 2K diğeri de 1080p. 16 GB(8x2) RAM ve 500GB M.2 almayı da istiyorum.
Böyle bir sistem için nasıl bir anakart, Power Supply (PSU), ve kasa bileşenleri almam uygun olur?
Power Supply'den çıkan fan sesi bazen çok rahatsız edici olabiliyor. O yüzden sessizlik olmasına dikkat ediyorum ve ona göre uygun maliyetli bir ürün düşünüyorum.

Bu özellikleri taşıyan minimum maliyetle alabileceğim bileşenler önerebilirseniz çok sevinirim.

Bence i7 alin.

Öncelikle cevaplarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.
OC yapmayacağım. Tavsiyeler üzerine Z serisi kartlara baktım. Fiyatları biraz yüksek. O yüzden Z serisi bir kart maliyeti arttıracaktır.
Daha düşük bütçeli ama istediğim özelliklere sahip bir anakart var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı