Intel Core i5-11500, Geekbench'te test edildi

En üst işlemcisinin tabiri caizse hayvan gibi güç çekerken bile Ryzen 7'ye zor yetiştiği bir nesilden hayır gelmez.
11. Nesil günümüzün FX'i konumunda, ama FX'ten daha beter. En azından FX işlemcilerin hepsi OC açıktı.

Yüksek NM üretim, yüksek enerji ihtiyacı ve yüksek ısı değerleri.
Intel komik olmaya başladı. Yeni nesil+++' a geçmeyi gerektirecek bir sebep göremiyorum.

Çıkış fiyatı önemli olan. 10. nesil de ilk başa gömülüyordu ama AMD'nin fiyatları uçurması ve Intel'in makul olması durumu değiştirdi. Tabii ki AMD performans olarak çıtayı daha üste taşıdı ama 11. nesil ile 5000 serisi bir tamamlansın bakalım. Sistem yükseltecek birisi olarak 5600X bu haliyle ideal değil benim için çünkü Ryzen 5 ailesine ait ama Ryzen 7 gibi fiyatı var. AMD 1. nesildeki bonkörlüğünü ve ekonomikliğini aratıyor bu sıralar.

Çıkış fiyatı önemli olan. 10. nesil de ilk başa gömülüyordu ama AMD'nin fiyatları uçurması ve Intel'in makul olması durumu değiştirdi. Tabii ki AMD performans olarak çıtayı daha üste taşıdı ama 11. nesil ile 5000 serisi bir tamamlansın bakalım. Sistem yükseltecek birisi olarak 5600X bu haliyle ideal değil benim için çünkü Ryzen 5 ailesine ait ama Ryzen 7 gibi fiyatı var. AMD 1. nesildeki bonkörlüğünü ve ekonomikliğini aratıyor bu sıralar.
Fiyatları böyle listelenmiş gibi.
Intel-11th-Gen-Core-Harukaze.png

Fiyatları böyle listelenmiş gibi.
Eki Görüntüle 850445

Fiyatlardan bir halt anlamadım desem yalan olmaz. En iyisi Türkiye piyasasında listelenmesini beklemek.

Merakım yok sadece gülüyorum. i7 11700K, i5 11500, i5 11400 modelleri R5 5600X'i geçememesine gülüyorum.

Burada geçmiş. Frekansları farklı. Geekbench testlerinin çoğunda 10700K'yı 3.8 GHz olarak almış mesela bu da tüm Core 5.1 haline göre çok çok daha düşük sıcaklık, güç tüketimi ve düşük voltajda çalışmak demek. Daha gerçekçi şekilde test yapması daha mantıklı eğer 5600X tüm Core 4.6 ise 11700K tüm çekirdekler 5 GHz. 5600X'in silikon kalitesine göre değişebilir fakat i7'lerde tüm çekirdekleri Boost frekansa sabitleyince genelde 1.3V-1.35V civarı vermen lazım R5 de aynı şekilde. 10600K falan ise 1.3 altında da görebiliyor fakat her işlemcide %100 aynı değil fakat genel olarak.

Geri
Yukarı