Birden çok perakendeci tarafından listelenen Intel 11. Nesil “Rocket Lake-S” CPU fiyatları

Intel’in Rocket Lake-S serisinin tamamı Belçika'lı perakendeci 2Compute tarafından yayınlandı. Perakendeci tarafından listelenen SKU'lar, her ikisi de 11. Nesil çekirdek serisinin bir parçası olan üst düzey Rocket Lake-S ve giriş seviyesi Comet Lake-Refresh işlemcileri içerir.

Perakendecinin listelemesine göre amiral gemisi Rocket Lake-S CPU, 8 çekirdekli ve 16 iş parçacıklı işlemci olan Core i9-11900K KDV'siz 499.70 EUR, %21 KDV dahil 605 EUR civarında fiyat etiketi taşıyacak. Bu, 10900K Comet Lake-S işlemcisinin yaklaşmakta olan Rocket Lake amiral ge misinden %9, 8 daha pahalı olduğu anlamına geliyor.

Intel-Core-i9-119000K-2compute.png


Intel-11th-Gen-Core-Rocket-Lake-Pricing-1.jpg


Diğer perakendecilerin fiyatları da sızdırıldı, bir Twitter kullanıcısı @harukaze5719 kısa bir toparlamaya dahil edildi. Yayınladığı verilere göre, bazı perakendeciler yeni CPU'yu mevcut Comet Lake-S serisinden daha düşük bir fiyata listeliyor, diğer perakendeciler ise daha yüksek bir fiyattan listeleme eğiliminde. Bu nedenle, birden fazla perakendecinin yeni CPU'ları zaten listelemiş olmasına rağmen, listelenen fiyatlandırmanın Intel’in henüz duyurulmamış olan MSRP'sine daha yakın olduğunu belirlemek mümkün değildir.

Intel-11th-Gen-Core-Harukaze.png


Intel Rocket Lake-S, Intel tarafından CES 2021'de sergilendi. Şirket, amiral gemisi Core i9-11900K CPU'sunun AMD’nin 12 çekirdekli Ryzen 9 5900X'ten daha hızlı olacağını açıkladı. Serinin resmi olarak bu çeyreğin sonunda piyasaya çıkması bekleniyor, ancak Intel yeni işlemciler için son bir çıkış tarihi açıklamadı.

Yeni CPU'lar, Thermal Velocity Boost'ta 5,3 GHz'e kadar saat hızına sahip 8 çekirdeğe kadar sahiptir. Bu nedenle, yeni piyasaya sürülen Intel 500 serisi anakartlar için tasarlanan yeni seri, mevcut seriye göre daha az çekirdek sunacak. Ancak, yeni mimari (Cypress Cove) sayesinde, selefine göre döngü başına talimat (IPC) kazanımlarının "çift haneli" olması bekleniyor.

Intel Rocket Lake-S işlemciler, ayrık GPU ve hızlı NVMe depolama için 20 PCI-e Gen4 hattına sahip olacak. Mevcut 400 serisi LGA1200 anakartlar yeni CPU'ları destekleyecektir, ancak bazı özellikler bir BIOS güncellemesi gerektirebilir.

 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı