Intel Core i5 2520M 2.50 GHz ile GTX 750 Ti darboğaz yapar mı?

e-GPU ile mi bağlantı yapmayı düşünüyorsunuz? Eğer bu şekilde bir durum söz konusuysa, minimum kaliteli 400W bir PSU + 750 Ti sisteminiz için uygun olur. PSU olarak F & P ürünlerinden biri olan Aerocool VX400 modelini önerebilirim.

AEROCOOL 400w VX Plus AE-VXP400 12cm Fan Power Supply (PSU) | En Ucuzu Akakçe
Hayır GPU masaüstü bilgisayarda kullanılacak. Masaüstünde kullanmak için ben 300 W yeterli olabilir diye tahmin ediyorum. Sizce yeterli mi?

i5 2520M Mobil bir işlemci, onu masaüstünde kullanırsanız sıkıntı çıkarabilir. Zaten doğru soketi bulmak bile neredeyse imkansız bu günlerde.
Masaüstü bir bilgisayar ve bu işlemci bayadır kullanılıyor :) Doğru soket derken neyin doğru soketi hocam? Yani Gtx 750 Ti ile kullanılmaz mı?
Arkadaşın söylediği gibi i5 2520M mobil bir CPU, yoksa masaüstü tarafındaki i5 2500'ü mü kastettiniz?
Masaüstü bilgisayar ve bilgisayarım özellikler kısmında işlemci modeli i5 2520M yazıyor.

Masaüstü bir bilgisayar ve bu işlemci bayadır kullanılıyor :) Doğru soket derken neyin doğru soketi hocam? Yani Gtx 750 Ti ile kullanılmaz mı?

Masaüstü bilgisayar ve bilgisayarım özellikler kısmında işlemci modeli i5 2520M yazıyor.

Screenshot_20200517_182926.jpg

Gördüğünüz gibi mobil bir işlemci 2520M, masaüstü değil.

Intel® Core™ i5-2520M İşlemci (3M Önbellek, 3,20 GHz'e kadar işlemci hızı) Ürün Teknik Özellikleri

300W kesinlikle olmaz. Ben 350W'yi bile bütçeniz aşırı sıkışıktır ya da yakın zamanda upgrade yapacaksınızdır diye yazmıştım. Soket derken anakart soketini kastetmiştim fakat sizde zaten bu pine uygun anakart varmış. Ben yine de bu sistem için 400W diyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı