İntel Core İ5 4440 mı Yoksa İ5 2500K mı

Hümiyettin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle fanboyluk yapmasını istemiyorum kimsenin, kendi kullandıgı işlemciyi de önermesini istemiyorum.( Amd al, Amd en iyisi gibilerinden )
Elimde İntel pentium g3220 ve Asus z87-a anakart mevcut. Ekran kartı olarak gtx 760.

Malum gta 5'in pc'ye çıkması için işlemciyi değiştirmek istiyorum. Şimdi soranlarınız olucak anakart ekran kartı iyi, işlemci kötü diye. Ekran kartım eskiden kalmaydı Amd fx 8150 kullanıyordum.

Sistemi ekran kartı hariç sattım ve ekran kartım elimde kaldı. Sonra pişman olup idarelik ama upgrade yaparken az masraf olsun diye bir sistem topladım ve bu işlemci ve anakartı aldım.

Şimdi fx 8150 kullandım, memnun değildim. FX 8320 filan nasıl olur bilemem ama büyük ihtimal fark yoktur gibime geliyor. i5 4670k almayı planlıyordum, satarken kolay olsun diye. Ama bütçe gereği en yüksek i5 4440 alabiliyorum. O.C ile işim yok.

İşlemciyi kullananınız vardır, yoktur bilemem. Ama bilenininiz vardır mutlaka işlemcinin performansı nasıl? Amd'nin fx 8150 işlemcisi fiyaskoydu benim için, ama yinede oyunları oynatabiliyordu. İ5 4440 ile aralarında fark varmıdır ? Ben i5 4440'ın daha iyi oldugunu düşünüyorum.

Sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum. İ5 4440 alınabilicek bir işlemcimi ? Sıfır olarak i5 4440 mı alayım, yoksa ikinci el i5 2500k mı alayım? Malum bulması çok zor bir işlemci.

Anakartı sat, düşük anakart bul vs uzun iş bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
O.C yapmayacaksan o anakart gereksiz olmuş. Madem aldın çarpan kilitsiz işlemci tavsiye ederim. Yine de O.C kesinlikle yapmam diyorsan 4440 iyi işlemcidir seni pişman etmez.

O.C yapmayacaksan o anakart gereksiz olmuş. Madem aldın çarpan kilitsiz işlemci tavsiye ederim. Yine de O.C kesinlikle yapmam diyorsan 4440 iyi işlemcidir seni pişman etmez.

Dediğim gibi, i5 4670k alırım diye almıştım ama bütçem gereği bunu alabiliyorum.

Belki i5 4570 alabilirim. Aradaki fiyat farkına değer mi, yaklaşık 60 lira fark var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç oyunsa uçmaya gerek yok. 4440 mevcut hiç bir ekran kartına darboğaz yapmaz. İleride daha yüksek bir işlemci almak isteyebilirsin o yüzden şimdi uygun bir şey al derim. (4150 de işini görür)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı