Intel Core i5-6500 Sistem Yükseltmesi

m3m3t

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı günlük kullanımlar için almıştım sonrasında oyun bilgisayarına çevirmeye karar verdim. Çok fazla bilgim olmadığı için sizlerden tavsiye istiyorum.
İşlemcim: i5-6500 CPU 3.20 GHz
Anakartım: Gigabyte H110M-S2 DDR3
Ekran Kartım: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
RAM: 8 GB
Neleri değiştirmem gerekli her ay 750 TL bütçe ayırabilirim. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

373013

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle anakart ve RAM değişimi kesin gerekir. Mutlaka DDR4 olması şartıyla, işlemci güzel yeterli gelir. Yanlışım varsa düzeltirler ama sanırım B250 anakartlar uyumlu olabilir. RAM CL ve MHz değerlerine dikkat ederek seçiniz. Alacağınız anakartın MHz bilgilerine bakarak alabilirsiniz. CL değeri düşük olursa daha iyi olur.

Vay arkadaş anakartın DDR3 olmasına acayip şaşırdım yav.😲
Yükseltme olayına gelince bence her ay 750 TL'yi biriktiriniz ve elinizde ki sistemi satıp yeni sistem toplayınız. Sonuçta her halükarda DDR4'e geçeceksiniz. E yeni nesil anakart almak varken eski nesle boş masraf yapmaya ne gerek var? En iyisi sıfırdan Ryzen sistem toplamanız.👍

Yükseltme olayına gelince bence her ay 750 TL'yi biriktiriniz ve elinizde ki sistemi satıp yeni sistem toplayınız. Sonuçta her halükarda DDR4'e geçeceksiniz. E yeni nesil anakart almak varken eski nesile boş masraf yapmaya ne gerek var. En iyisi sıfırdan Ryzen sistem toplamanız.👍
Arkadaşın elinde hazır işlemci var. Bütçesi zaten yeterli değil. Tekrar işlemci masrafı yapmasına gerek yok. Ekran kartı oyunlar için yeterli, boşa masraf yapma anakart ve RAM ile işi bitir.

Arkadaşın elinde hazır işlemci var. Bütçesi zaten yeterli değil. Tekrar işlemci masrafı yapmasına gerek yok. Ekran kartı oyunlar için yeterli, boşa masraf yapma anakart ve ram ile işi bitir.
Anakart ve RAM takviyesi yaparak sence bu sistemde gözle görülür performans artışı olacak mı? Eğer sistemin şu anki performansından memnun değilse anakart ve RAM takviyesi arkadaşı tatmin etmeyecektir. Kaldı ki sistem şu anki haliyle bile çoğu oyunu rahat bir şekilde oynatacak kapasitede.

RX 570 alırsan yeterli olacaktır o sisteme, başka bir şey değiştirmene gerek kalmadan. Yoksa sistemi komple değiştirmen lazım.

İşlemci yeterli anakart ve RAM değişikliği gerekiyor. Mümkün olan en yüksek MHz RAM destekli bir anakart ve RAM değişikliği sonrası yeterli olacaktır ve eğer yok ise bir SSD takviyesi.

Yükseltme olayına gelince bence her ay 750 TL'yi biriktiriniz ve elinizde ki sistemi satıp yeni sistem toplayınız. Sonuçta her halükarda DDR4'e geçeceksiniz. E yeni nesil anakart almak varken eski nesile boş masraf yapmaya ne gerek var. En iyisi sıfırdan Ryzen sistem toplamanız.👍
Kardeşim her ay derken 3 ay kadar. Bu para da sistem toplamaya yeterli olmaz.

Oynamak istediğiniz oyunlar neler? Sisteminiz fena değil.

PUBG, Apex Legends, FIFA 19, PES 19.

Elinizdeki sistemi 2000 TL'ye satsanız. Üstüne de 3x750'den 2250 TL para ekleseniz, 4250 TL'ye gayet güzel Ryzen sistem toplanır. Kaldı ki hem daha güncel bir sistem olur hem de daha performanslı. Karar sizin tabi.

Bu arada dediğiniz oyunları şu anki sisteminizle rahat rahat oynayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı