Intel Core i5 7400 ve Intel AC 3168 Wifi çalışmıyor

ufukugurlu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 4650G, B450M s2h Gigabyte v1.0, Corsair Vengeance 8x2 3000 mHz CL16, Radeon Vega 7, Hynix 256GB NVMe SSD, 1 + 1 + 2 Seagate HDD
RAM
16 GB DDR4 2400 MHz
SSD veya HDD modeli
256 GB INTEL m.2 SSD
Ekran kartı
Intel HD Graphics 630
Anakart
H110 (AIO)
İşlemci
Intel Core I5 7400
Önceki sorumda bahsetmiş olduğum gibi bir Intel HD Graphics sorunum vardı. Bu sorunu yardım eden bir arkadaş sayesinde çözdüm, kendisine teşekkür ederim. Gelelim asıl soruna, bu i5'li sistemde birkaç tane macOS Monterey denemesi yaptım ve çoğunda Wi-Fi'i çalıştırtmayı becerdim. Fakat ses kartını algılamadığı için macOS Catalina sürümüne geçtim. Bu sürümde kurduğum gibi Bluetooth bağlantım geldi fakat kuruluşta fark ettiğim üzere sadece lan üzerinden bağlantı kurabiliyorum. Şu anda kurulumu yaptım ve ayarlara girdiğimde herhangi bir Ethernet'ya da lan bağlantısı görememekteyim. Wi-Fi kartımın modeli Intel AC 3168'dir. bu işlerle haşır neşir olan birisi bana yardım edebilir mi? Eminim ki bilen birisine göre çok basit gibi görünüyordur ama ben sabahtan beri bununla uğraşıyorum. Sorunu çözebilecek bir arkadaşın önüne çıkması niyetimle... İyi günler! "Config Dosyası İsterseniz Ekleyebilirim"

Dosya Ekleri

• WIN_20230209_03_25_41_Pro.jpg
    WIN_20230209_03_25_41_Pro.jpg
    253,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Önceki sorumda bahsetmiş olduğum gibi bir Intel HD Graphics sorunum vardı. Bu sorunu yardım eden bir arkadaş sayesinde çözdüm, kendisine teşekkür ederim. Gelelim asıl soruna, bu i5'li sistemde birkaç tane macOS Monterey denemesi yaptım ve çoğunda Wi-Fi'i çalıştırtmayı becerdim. Fakat ses kartını algılamadığı için macOS Catalina sürümüne geçtim. Bu sürümde kurduğum gibi Bluetooth bağlantım geldi fakat kuruluşta fark ettiğim üzere sadece lan üzerinden bağlantı kurabiliyorum. Şu anda kurulumu yaptım ve ayarlara girdiğimde herhangi bir Ethernet'ya da lan bağlantısı görememekteyim. Wi-Fi kartımın modeli Intel AC 3168'dir. bu işlerle haşır neşir olan birisi bana yardım edebilir mi? Eminim ki bilen birisine göre çok basit gibi görünüyordur ama ben sabahtan beri bununla uğraşıyorum. Sorunu çözebilecek bir arkadaşın önüne çıkması niyetimle... İyi günler! "Config dosyası isterseniz ekleyebilirim"

Bu sıkıntının sebebi SecureBootModel'in disable olmasından kaynaklanır. Herhangi bir iMac modelini seçersen düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı