Intel Core i5-9600K Soğutucusuz Kullanılır Mı?

2000 TL'e yakın para vermeyi düşünüp, işlemciyi soğutucusuz kullanma düşüncesi enteresan geldi.

giphy.gif

İşlemci yanamaz. Belli dereceden sonra bilgisayar kendini kapatır. Bu belli dereceye de soğutucu olmadan boşta bile ulaşabilirsiniz. Stabil performans olmaz, işlemciyi yıpratırsınız. Muhtemelen zaten 3 4 dakika çalıştıktan sonra BIOS'tan CPU FAN ERROR adlı hatayı alırsınız.

520 liraya SSS alıcaktım 500gb m.2 onu daha sonra alıp parayı soğutucuya mı yatırmalıyım ? Bu arada i5 9600k Noctua Nh-D15 İşlemci soğutucusuyla uyumlu mu ?

Aa bütçeme tekrar baktım, HDD yerine SSD alıcaktım 500gb monitörede 300-350 lira falan kalıyordu, tekrar hesap yaptım tam denk geliyor, beyler neyden kısmalıyım ekran kartı için 2500tl ayırdım MSI GTX 1080 Gaming X, PSU için 410, RAM için 540, Kasa için 600, Anakart için 1100, SSD için 520 acill yardım lazım soğutucu alırsam almışken kaliteli birşey almak istiyorum Noctua Nh-D15 gibi ama 100-150 veya 200-250tl zarfında soğutucularda işimi görürmü ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı