Intel Core i5-9600K Soğutucusuz Kullanılır Mı?

Bir kere başıma geldi. Fanı takmayı unutmuştum ve bilgisayar 5 dakika sonra kendini kapatmıştı. Bunun sebebi ise işlemcinin fazla ısınması ve işlemcinin kendini korumaya almak istemesiydi. Bana kalırsa ucuz bir tane soğutucu alıp bir süre idare edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, hesaplarıma göre işlemci soğutucu alamıyorum. i5-9600K almayı planlıyorum, soğutucusuz kullanma imkanım var mı? En azından 2-3 ay. Herhangi kalıcı bir performans düşüşü ya da hasara yol açar mı? Kısacası kullanılır mı kullanılmaz mı?
Asla hiçbir işlemciyi soğutucusuz kullanmayın.Soğutucuyu almadan işlrmciyi çalıştırmayın.

Kendi işlemcinle dene. Çalışırsa bize haber et lütfen. Bilgisayar ısınıp sürekli kendini kapayacaktır. Bir süre sonra yanması muhtemel.
Yıl olmuş 2019 hala yanacak kelimesi 😂Teknoloji den bir haber insanlar burda insanlara fikir veriyorlar, zaman kaybısınız.
Türkçe kaynak aradım sırf neyin ne olacağını görmen için değerli zamanımdan, çala çalışmaz lafını savunmak yerine çalışır ama şu şu olur diyemeyip yanlış fikirler veriyorsunuz insanlara. İşlemciler yanmamış allla alla kesin büyü var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl olmuş 2019 hala yanacak kelimesi 😂Teknoloji den bir haber insanlar burda insanlara fikir veriyorlar, zaman kaybısınız.
Türkçe kaynak aradım sırf neyin ne olacağını görmen için değerli zamanımdan, çala çalışmaz lafını savunmak yerine çalışır ama şu şu olur diyemeyip yanlış fikirler veriyorsunuz insanlara. İşlemciler yanmamış allla alla kesin büyü var.

Yıl olmuş 2019 arkadaşımın I7 4790K işlemcisi termal macun sürmeden soğutucuyu montelenmesinden 1 saate sonra yandı. Yandı söyleminden kasıt, performansın stabil olmaması, bilgisayarın sürekli kendine reset atması ve görüntünün gidip gelmesi.

Gerçekten aşırı derecede anlamsız bir cevap vermişsin.
İthamına sadece gülüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı