Intel Core i7-10700F işlemci 2199 TL

İkinci PC işin fantezisi oluyor artık, çoğu oyunda böyle bir şeye ihtiyacınız yok.

Doğru fakat oynanacak oyunlar da biraz önemli. Benim 1500X/5500 XT 8 GB sistemde %50 işlemci kullanımını geçmeyen sayısız oyun var, 10100F/1660S ikilisi için de böyledir. Zaten o işlemcinin tekli ve çoklu çekirdek gücü daha yüksek. Cyberpunk 2077 gibi ağır açık dünya oyunlarına girilecekse, Battlefield gibi mutliplayerda işlemcilerin kafasına vuran bir oyunla yayın açılacaksa rahmet okutur tabii ki. 4/4'ler ölümün kıyısında geziyor ama bu tarafta 8 sanal çekirdek ve multi-threading hayat kurtarıyor. Mesela 3500X 6 çekirdekli ama multi-threading olmaması çok büyük kayıp bu durumlarda.

Oynanan oyuna göre neyin yeterli olduğu çok değişiyor. Valorant oynarken 10100F gibi bir 4/8 yayın yapmak için fazlasıyla yeterli, BF5 değilde yakında gelecek olan BF6 için 8/16 bile yetmeyebilir diye düşünüyorum ben. Daha next gen oyunları gelmedi ve benim tahminim işlemciye çok yüklenen oyunlar olacaklar.

K serisini indirseler ölürler miydi be? Ah şu fırsatı kaçırmak istemiyorum ama bu haliyle işime gelmez.

O hobi Intel'de maalesef pahalıya patlar. Ryzen'lerde ise zaten sınırlı bir overclock var.
Z490 var zaten K serisi olması için ek 200-300TL veririm artık.

11. nesili bekliyorum 10400F ile idare ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…