INTEL Core i7-3770 İşlemci için anakart ve RAM tavsiyesi

Daha öncede bir konu açtım.
O konu altında topladığım cevaplarla kendi kafamda sistemi oturtturamadığım için bu konu altında tekrar sormak zorunda kaldım.
Forumu çöplüğe dönüştürmek istemiyorum ama hakikaten kararsız kaldım.
Farklı cevaplar geldi şimdi nasıl toplamalıyım sistemi ?
Anakart İşlemci Ram uyumunu oturtturamadım kafamda.Ram olarak bir 1866 Mhz önerisi aldım bir 1600.Hangi anakart hangi işlemci hangi ram Mhz uyumu işini oturtturamadım.

Eğer AMD'nin yeni çıkardığı ve Bulldozer dediği FX serisinden bir işlemci almayacaksan 1866 MHz'e gerek yok,zaten işlemcin 1866 MHz çalıştırmayacağı için boşuna para vermiş olursun. Benim görüşüm 1600 MHz alman yönünde,işlemcinide i5 3570K alman.

Overclock yapmıcaksam neden "k" alıyorum ?
Recep bey üstüne basa basa 1866 deyince bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim.
Ben bu sistemde hiç upgrade düşünmüyorum ilerisi için ama sonra pişman olurmuyum bilmiyorum bir tek ram için 32GB olabilir belki diyorum.
Şimdi 16 GB alıcam o da çok mu az mı bilmiyorum ?
Overclock suz en üst seviye sistemi toplamak gereksiz özelliklerede para vermemek istiyorum.
Mesela ekran kartı ile ilgili şeyler beni hiç ilgilendirmiyor.Anakartın üzerinde ekran kartını destekleyen acayip teknolojiler benim için olmasada olur o yüzden ona göre bir anakart istiyorum ama performans tan ödün vermeden.

Bütçeni ve kullanım amacını belirterek konu aç sana daha iyi sistem toplayalım.

Test amaçlı 5-6 tane sanal makinayı aynı anda açabilmek amacım. Üzerlerinde test için sql Exchange Forefront TGM SCCM serverlar olucak.

Bütçe önemli değil ama gereksiz para vermek istemiyorum. İşimi görücek üst düzey performans ama gereksiz parça olmasın. Anakartların üzerlerindeki benim için gereksiz birden fazla ekran kartı destekleri vs gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Baltaş önceki açtığınız konuda gerekli açıklamayı yapıp güzel bir sistem toplamış. Vatan bilgisayarın % 25 indirimi ile 2465 TL tutuyor.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
COOLER MASTER
HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
229,00 USD482,34 TL*443,76 TL
GSKILL
16GB (4x4GB) RipjawsZ DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
159,00 USD334,90 TL*308,11 TL
SEAGATE
3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
134,00 USD282,24 TL*259,66 TL
Toplam (KDV Dahil):​
3.228,96 TL
*2.970,64 TL

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı