Çözüldü Intel Core i7 4790 macOS High Sierra Kernel Panic Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Güle güle kullanın. Ben teşekkür ederim.
Hocam senide çok yordum ama son bir sorunum var. Ben ekran çözünürlüğünü değiştiremiyorum. Nvidia Web Driver kurdum Nvidia'nın sitesinden fakat çözünürlük 1024x768 kaldı. 1080P monitörüm var. Nasıl düzeltirim ben bu problemi? Bu Mac hakkındaya gelince ekran kartı Nvidia 3MB olarak gözüküyor. Çözümü nedir?

Clover Configurator isimli program ile config.plist dosyasını açın ve Boot kısmından nv_disable=1 işaretini kaldırınız. Kaydedip yeniden başlatınız.

Clover Configurator isimli program ile config.plist dosyasını açın ve Boot kısmından nv_disable=1 işaretini kaldırınız. Kaydedip yeniden başlatınız.
Dediğini yaptım hocam ama açılışta bu ekranda takılıyor:
20190119_180847-compressed.jpg

Yani açılmıyor.

Bağlantı eğer HDMI değilse HDMI çıkışı dene.
HDMI olan bir monitörüm yok elimde. O yüzden Fake ID ibaresini 0x12345678 olarak değiştirip MacOS ekranına ulaştım. Ondan sonra dediğiniz ayarı kapattım. Şu anda ise yeni sorunum hakkında yeni konu açtım. Sağolun tekrardan.

Yeni konunuza önerilerimi vs. yazdım. Ek olarak HDMI yoksa dahi dönüştürücü ile bile görüntü alma şansınız var. Ben öyle yapıyordum daha önce.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı