Çözüldü Intel Core i7 4790 macOS High Sierra Kernel Panic Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben macOS kurarken hata alıyorum. Aldığım hata:
20190113_134645-compressed.jpg

Bu hatayı Clover ekranından sonra aldım. macOS High Sierra imajını USB belleğe yazdırdım. BIOS ayarlarını da yaptım. Sistemim:
Asus GTX 970
Intel Core i7 4790
12 GB RAM
Bu sorunu nasıl çözebilirim? Clover ekranı da bu şekilde.
20190113_145137-compressed.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellediğimiz imaj ile yapıyorsanız:
Clover ekranında options --> configs --> config_2_config.plist işaretleyip onun ile devam etmeyi dener misiniz? (Eğer bizim güncellediğimiz imaj ise).

Clover ekranında options --> configs --> config_2_config.plist işaretleyip onun ile devam etmeyi dener misiniz? (Eğer bizim güncellediğimiz imaj ise).
İşaretledim ama yine aynı hatayı verdi. Clover ekranının resminide ekledim. Bu hatadan sonra anca bilgisayarın düğmesiyle kapatmam gerekiyor bir sorun olur mu?

High Sierra olarak claus arkadaşımızın yaptığı önceki linkleri dener misin belki config/kexts yapısı sana uyabilir :). Çünkü o hata çıktısında nedeni pek belirtmiyor yazılar.

High Sierra olarak claus arkadaşımızın yaptığı önceki linkleri dener misin belki config/kexts yapısı sana uyabilir :). Çünkü o hata çıktısında nedeni pek belirtmiyor yazılar.
Mojave imajını indiriyorum. Onda bu hatanın olmamasını umut ediyorum. Mojave'yi denedikten sonra geri dönüş yapayım. Olmadı dedeğiniz gibi yaparım. Mojave'ye uygun mudur sistemim?

Nvidia web sürücülerini henüz Mojave için çıkarmadığından GTX kartınız devreye tam girmeyebilir. Başka bir problem olmaması gerek.

Size High Sierra daha uyumlu şimdilik. High Sierra için Mega'da olan imaj ile dene.
Dediğinizi yaptım bu seferde Clover'dan boot install High Sierra diyince yüklediğim resimdeki ekrandan sonra bilgisayara reset atıyor yükleme ekranı gelmiyor.
Screenshot_2019-01-19-13-21-45-compressed.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı