İntel Core İ7 4790k Ve Msi Gtx970 Gaming Tabanlı 3500 Liralık Sistem Önerisi

Ortaya karışık şöyle bir çerez çıkar o zaman.

Vatan'dan al.

i7-4790,
MSI Z97 PC Mate,
Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) 1600MHz
EVGA GTX970 SC ACX 2.0
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm (Green tercih edilmemeli. En alt seviyelerde.)
Zalman Z3 Plus (Xigmatek Asgard ürünleri gayet iyi fakat içerisindeki PSU dandik.)
Corsair VS 550
AOC 21.5" E2262Vw (Viewsonic VA2246-LED'den daha iyi.)
çok güzel sistem merak ettim işlemci soğutucu su gerekmez mi acaba

4790K'a hiç ama hiç gerek yok. Oyun sistemi istiyorsan 4690K üstünü aşmayacaksın. 4500TL ve üstü bütçelerde 4790K'a gidilir.

Bu mantığı ben mantıksız buluyorum, işlemcinin oyuna kesinlikle etkisi var. 4690k ile 4790k arasında yaklaşık 10fps fark oluyor . Örnek olarak 3 4 sene sonra i5 4690k yetmeyecek diye düşünüyorum. Bu konuda beni ikna edebilirmisin?Bütçeye sığmayabilir, orası ayrı.

Bu sistemi alıp içinizi rahatlatabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 381
  • image.jpg
    image.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 254
  • image.jpg
    image.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 277
@Uğur Öztürk, şöyle anlatayım.

Oyunlarda yaklaşık 80-90FPS civarına gelindiğinde ürünler arasındaki fark artmaya başlar. Gerçi 60FPS'yi rahatlıkla geçen bir ürün, 80FPS'de geride kalsa da bir şey değişmez.

4690K ve 4790K arasında 8 ila 10 FPS arasında değişkenlikler oluyor. Fakat bu 10FPS farkın çoğu 90-100FPS sınırlarındayken oluyor. Daha az olanlarda ise bu fark yavaş yavaş kapanıp, 5-6FPS halini alıyor.

Senin fazladan vereceğin 300TL, kötü sonuçlar yaratabilir. Ben her ne olursa olsun 4690K + Z97 Gaming 5 yerine 4790 + Z97 PC Mate taraftarıyım. K çarpanlı olup olmaması pek sorun teşkil etmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Uğur Öztürk

4.6Ghz'de i5'de düşmeler yaşanırken, i7'de öyle bir sorun yok demek istediğimde o aslında eğer bütçe el verirse gözün kapalı i7 almak bence daha iyi, tabi ki Türkiye şartlarında 300TL fark verip alınması saçma olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı