İntel Core İ7 4820 vs 4770

PawstrL

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben şimdi yeni bir sistem toplayacağım. Oyun ve günlük kullanımda her türlü hızda en çok hangisi yardım eder?

Asus Rampage IV Black Edition 2800Mhz
İntel Core İ7 4820K 3.7Ghz 10Mb

Asus VI Extreme 3100Mhz
İntel Core İ7 4770K 3.5Ghz 8Mb

Oyun ve günlük kullanımda Hız!!

Eğer günlük kullanımda performans istiyorsan depolama birimini hızlandıracaksın onun için 2 tane SSD al ve RAID 0 yap, bunun yanında oyunlar için de iyi bir ekran kartı al.

Bence oyun ve günlük kullanım için o işlemcilere gerek yok. :)

i5 4670k + Z87-G45 ikilisini almanı tavsiye ederim. Oyun ve günlük kullanımda hiçbir fark göremezsin. Oyunlarda performans istiyorsan diğer parçalardan kısıp paranı ekran kartına yatırmalısın. Hız için ise SSD almalısın.

Oyun ve günlük kullanım için Amd kullanmanı öneririm sebebi ise fazladan vereceğin para ile ekran kartını veya başka donanım parçalarını yükseltebilirsin.

İ7 4820 LGA 2011 soket kullanıyor, ankartlar daha pahalı oyun ve günlük kullanım için çok abartmaya gerek yok işlemciyi. Tabi render filan yapmıyorsan.

Aslında İ5 4670K da alabilirim ama biraz daha ileri dönük bir yatırım yapacağım. Çünkü bir sistemi en az 5 yıl kullandığım için. :) Yani hangi işlemci daha iyi? Siz olsaydınız hangisini alırdınız?

- - - Güncellendi - - -

Kaç gb ssd ve hangi model önerirsiniz? Ben Kingston HyperX 120gb 2 tane yada 1 tane aynı model 240gb düşündüm. Bütçe sınırım yok yani.

ekZP8D.png

İki ikili de eşit diyebiliriz.Biri bi Mhz'den kısmış , biri Mb'tan . Dolayısıyla fiyat olarak hangisi daha uygunsa ki pek fark olacağını düşünmüyorum, onu almanız tabiki en doğrusu olur.
Oyun için bakalım önce ;
Oyun için bütçen çok geniş değilse bu derece bi işlemciye gerek oldugunu düşünmüyorum. İşlemciden kısıp ekran kartına verebilirsin. Ama bütçem var diyosan ; özgürsün dostum :)
Günlük kullanım için ise ;
Yaptığın bir grafik tasarım veyahut benzeri bir şey var ise işlemcinin yanı sıra ekran kartının da iyi olması gerekir. Ama günlük kullanımdan kastın sosyal ağlar forumlar diyosan , dandik bi bilgisayarda işini görür.
Hız konusunda ise ;
Hız için her zaman SSD şart. Güzel ve kaliteli bi SSD sayesinde istediğin hızı elde edebileceğine inanıyorum.Tabiki yanında iyi bir HARDDISK de gerekiyor. Temiz ve kaliteli bir harddisk + SSD ile günlük kullanımda , bunlara ilaven iyi bir ekran kartıyla oyunlarda doyasıya keyif yaşacağından şüphen olmasın.
Özetle ; Bütçen varsa bu yazdıklarım boş :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı