İntel Core i7 5930K Vatan Fiyatı

Bende öyle düşünüyorum fakat anakartı gaming 7 düşünüyorum. Msi bioslarında sorun yaşayanlar çok olmuş diye duydum uzun süre kullanacağım biosun başına bir iş gelirse uğraşmak zorunda kalmayayım. Yedeğiyle idare ederim sonrasında en azından. Bütçemi yaparsam i7 4790 alırım belki ama şu yeni nesil aklını çeliyor insanın :D

Bende öyle düşünüyorum fakat anakartı gaming 7 düşünüyorum. Msi bioslarında sorun yaşayanlar çok olmuş diye duydum uzun süre kullanacağım biosun başına bir iş gelirse uğraşmak zorunda kalmayayım. Yedeğiyle idare ederim sonrasında en azından. Bütçemi yaparsam i7 4790 alırım belki ama şu yeni nesil aklını çeliyor insanın :D
İ7 alırsan alacağın taş patlasın 3 fps fazladır. İ5 4690K al. Hem de o.c edebilirsin. Anakart konusuna gelince, o sorun her anakartta olabilir. Teknoloji şans işidir. DDR3'e geçmek şu an oldukça gereksiz. Sen gaming 5 al. Sana fazlasıyla yeter.

Bence çokda astronomik bir rakam değil, ama yüksek tabii ki. Zaten Render sistemi için alacağım diyorsun. Bizim bir abi vardı normal yaptığı işin yanında bina cephesi modelleme vs. yapıyordu ve 2500 tl'lik aldığı sistemi 3 sefer amorte ettiğini söyledi. Eğer sadece bu işi yapıyorsanız bence değer, çünkü işi bilen ve yapabilen için iyi bir gelir sağlıyor.

Pro bir iş yapacağını sanmıyorum arkadaşın. O yüzden i7 aşırı uçuk olur. Ayrıca i5 4690K'nın render vs. performansı oldukça iyidir.

Hocam burada önemli olan Render süresini kısaltmak, yaptığı ayarların sonucunu hızlı bir şekilde görmek. Bu yüzden üst düzey bir ekran kartı ve işlemci gerekiyor. İşlemci Render'ı kısaltıyor. Ekran kartı'da modellerken rahat hareket etmeyi sağlıyor.

Hocam burada önemli olan Render süresini kısaltmak, yaptığı ayarların sonucunu hızlı bir şekilde görmek. Bu yüzden üst düzey bir ekran kartı ve işlemci gerekiyor. İşlemci Render'ı kısaltıyor. Ekran kartı'da modellerken rahat hareket etmeyi sağlıyor.
Anladım da demek istediğim pro bir iş yapmayacaksa o işlemci ona gene de fazla gelir. Yoksa haklısınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı