Intel Core I7 6700k Overclock Sıkıntısı

Basic mod ile 4.6 Ghz denedim mavi ekran ile karşılaştım. Benchmark'ta alabildiğim en yüksek skor 1310 oldu. Ayrıca bir şey daha: Stress Test'te gördüğünüz en yüksek sıcaklık değeri nedir? Sisteminiz gürültülü mü çalışıyor?
5.0 GHz' da 35 dakikalık stres testinde en fazla 70 dereceyi gördüm. Fanlar %80 gibi çalışıyordu. Çok ses yapmıyor Nepton un fanları.

Fanlar sessiz çalışsın diye yazılım üzerinden ayarlama yaptım.
20C'de %25
40C'de %40
50C'de %60
60C'de %80
70C'de %95
75C ve üzerinde %100'de çalışıyor. Benchmark testinde CPU'daki yük sürekli değişim gösterdiği için fanlar hızlanmadılar.

Fanlar sessiz çalışsın diye yazılım üzerinden ayarlama yaptım.
20C'de %25
40C'de %40
50C'de %60
60C'de %80
70C'de %95
75C ve üzerinde %100'de çalışıyor. Benchmark testinde CPU'daki yük sürekli değişim gösterdiği için fanlar hızlanmadılar.
Klavyemin G tuşlarına bağlı bende. MSİ Gaming App sayesinde. (y) Asus da da böyle bir yazılım eminim vardır.

Asus'ta AI SUITE var fakat fan konfigürasyonu dışında hiç bulaşmadım. Kulaklıkar sesi iyi yalıttığı için oyundayken gürültü sıkıntı olmuyor. Otomatik ayarlasın :D.

Asus'ta AI SUITE var fakat fan konfigürasyonu dışında hiç bulaşmadım. Kulaklıkar sesi iyi yalıttığı için oyundayken gürültü sıkıntı olmuyor. Otomatik ayarlasın :D.
Sakıncalı ama bilgisayarı kurcalamayı seviyorum ben.

Tüm denetim ellerimin altında olsun diyenlerdenim ben. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı