Intel Core I7 6700k Overclock Sıkıntısı

5.0 GHz' da 35 dakikalık stres testinde en fazla 70 dereceyi gördüm. Fanlar %80 gibi çalışıyordu. Çok ses yapmıyor Nepton un fanları.

5.0 GHz' da 35 dakikalık stres testinde en fazla 70 dereceyi gördüm. Fanlar %80 gibi çalışıyordu. Çok ses yapmıyor Nepton un fanları.
Baya iyiymiş değerler. Benim demin yaptığım Benchmark'ta işlemci 87'yi gördü. Ama sistem gürültüsü yoktu.

Fanlar sessiz çalışsın diye yazılım üzerinden ayarlama yaptım.
20C'de %25
40C'de %40
50C'de %60
60C'de %80
70C'de %95
75C ve üzerinde %100'de çalışıyor. Benchmark testinde CPU'daki yük sürekli değişim gösterdiği için fanlar hızlanmadılar.

Klavyemin G tuşlarına bağlı bende. MSİ Gaming App sayesinde. Asus da da böyle bir yazılım eminim vardır.

Asus'ta AI SUITE var fakat fan konfigürasyonu dışında hiç bulaşmadım. Kulaklıkar sesi iyi yalıttığı için oyundayken gürültü sıkıntı olmuyor. Otomatik ayarlasın .

Asus'ta AI SUITE var fakat fan konfigürasyonu dışında hiç bulaşmadım. Kulaklıkar sesi iyi yalıttığı için oyundayken gürültü sıkıntı olmuyor. Otomatik ayarlasın .
Sakıncalı ama bilgisayarı kurcalamayı seviyorum ben.

Tüm denetim ellerimin altında olsun diyenlerdenim ben.

İfadeler: GCN
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…