Intel Core i9-12900HK, Apple M1 Max ile Karşı Karşıya

Şu an yazılımcılar bile genelde Monster Intel kullanıyor kendimde yazılımcıyım bende Monster aldım ilk baktığım şey Intel olması sonra da Monster olması memnun kaldım şu an Lenovo var Intel ve pişmanlık demek istediğim ülkemizde halla Mac yaygın değil fiyatlar bile sıkıntı.
Haklısın Mac çok pahalı ama 12900HK kullanan bir Laptop bence Mac kadar pahalı olur. Şöyle birşey yapabilir bazı markalar işlemci odaklı iş yapanlar için mesela 3050 koyar işlemci 12900 olur bu halde alınabilir aslında ama fiyatlar benzer olursa Mac ile iş için Apple daha mantıklı gibime geliyor.

Haklısın Mac çok pahalı ama 12900HK kullanan bir laptop bence Mac kadar pahalı olur. Şöyle bir şey yapabilir bazı markalar işlemci odaklı iş yapanlar için mesela 3050 koyar işlemci 12900 olur bu halde alınabilir aslında ama fiyatlar benzer olursa Mac ile iş için Apple daha mantıklı gibime geliyor.

Cok canavar MSI kasa.
Bu da güzel de kasasını bilmiyorum aşırı şık.

Şu an yazılımcılar bile genelde Monster Intel kullanıyor kendimde yazılımcıyım bende Monster aldım ilk baktığım şey Intel olması sonra da Monster olması memnun kaldım şu an Lenovo var Intel ve pişmanlık demek istediğim ülkemizde halla Mac yaygın değil fiyatlar bile sıkıntı.
Hayatımda hiç Monster kullanan bir yazılımcı görmedim.

Haklısın Mac çok pahalı ama 12900HK kullanan bir Laptop bence Mac kadar pahalı olur. Şöyle birşey yapabilir bazı markalar işlemci odaklı iş yapanlar için mesela 3050 koyar işlemci 12900 olur bu halde alınabilir aslında ama fiyatlar benzer olursa Mac ile iş için Apple daha mantıklı gibime geliyor.
12900HK ve RTX 3080 Ti (16 GB) laptoplar M1 Max'in full versiyonu ile aynı fiyatta neredeyse. Ki 12900HK'ya gerek yok 12700H'da alınabilir.
Intel-12.-Nesil-Alder-Lake-Mobil3-1742x1080.jpg

Intel’in en yeni amiral gemisi mobil işlemcisi Core i9-12900HK, bu platformda yalnızca AMD ile değil Apple ile de mücadele ediyor. Dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak olan işlemci test edildi ve Apple’ın M1 Max’iyle kıyaslandı. Her iki işlemci de farklı mimarilerden yararlanıyor ve doğrudan karşılaştırmalar yapmak biraz zor. Bununla birlikte Geekbench 5, HandBrake ve Cinebench R23 dahil olmak […]

Devamı: Intel Core i9-12900HK, Apple M1 Max ile Karşı Karşıya
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Evet fark atıyor ama bu sırada M1 Max 35W güç tüketirken 12900HK 120W tüketiyor. Bu arada 12900HK daha güç tüketimi ile de geçiyor M1 Max'i. Mesela Cinebench R23 çoklu çekirdekte 120W'da 18.000 puan alırken 75W'da 16.000 puan alıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı