Core i9-12900K, Testlerde Ryzen 5950X ile Karşı Karşıya

Zahmet oldu ya Intel :D

Gerçekten öyle. :)

Yepyeni bir sürece geçiyorsun, tüm mimarini yeniden tasarlamışsın ama hedefin rakibinin eski nesline kafa tutmak, bu sırada da "verimlilik" adına koydukları "verimli" çekirdeklere rağmen 108 derece ve 250W. Intel ölmüş gömeni yok.

Gerçekten o ne öyle. Intel 11.nesilden beri bozdu sayılır. Ama yine de 12.nesili bekleyip göreceğiz.

12. nesil ne ara çıktı.

Ben de şaşırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel ile alakalı haberlerde hep aklıma bu meme geliyor. :)
6ce81926dd3269e86eb16d687cf377ed.jpg

Bu kadar para verecek biri, AMD'nin, 12.nesil Intel işlemcilere cevabını beklemeden gidip de 12000 seirisi işlemci almaz. Intel 12.nesil işlemcileri, eski nesil kalacak olan AMD 5000 serisi işlemcilerden daha hızlı olmalı zaten.

Bakalım AMD'nin cevabından sonra hangisi F/P daha iyi ise o alınabilir. Tabiki Türk ekonomisi o zamana kadar dayanabilirse.

Bu kadar para verecek biri, AMD'nin, 12.nesil Intel işlemcilere cevabını beklemeden gidip de 12000 seirisi işlemci almaz.
Alan alacak ama bu böyle oldu hep, satış oranları masaüstü platformunda bir AMD kadar olmasa da her bir satacağı üst segment ürün + ona uygun anakart ve soğutucu maliyetinden elde edeceği dolaylı veya doğrudan elde edeceği bütünsel kar yine her zamanki gibi hedefledikleri seviyeye ulaşacaktır muhtemelen, ama tabii bazı parasının kıymetini bilen tuzu kuruların yeni nesil üst seviye Ryzen 9 6000 serisini beklemeleri oldukça doğal karşılanabilir..

Son düzenleme:
Bu tür konulara "bir zahmet geçsin" diye yorum yapmak istemiyorum. Bir Intel sevdalısı gelip direkt beni hedef alıyor. Sonra iki saat çete savaşı yaşanıyor.

Artık: "Intel i9-12900K mı? Üf! Ne işlemci be! Ona bir de 420 mm'lik Arctic AIO aldın mı? Felaket!" diyeceğim.

Son düzenleme:
8 çekirdekli (8'i performans, 8'i güç tüketimi için) işlemci, tek çekirdekte %20 daha güçlü ama çoklu çekirdekte nasıl 16 çekirdekli işlemci ile aynı performansa sahip oluyor?
Yoksa bu 16 çekirdeğin hepsi bir mi çalışıyor?
Ben 8'i sadece ağır işlerde, 8'i sadece kolay işlerde çalışıyor diye anladım.
Bence bayağı kötü olmuş bu seri, 11. nesil gibi. Ryzen 6000 ezip geçer. Güç tüketimini yine düşürememiş Intel...

Bence bu tasarım iyi ancak çıkınca göreceğiz dedikleri gibi efsanevi bir serimi bakalım.-düzenleme buney? 108 derece nedir? Ben bu serininde orta segment dışında tutacağını sanmıyorum verimli çekirdek diyorsunda yani.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı