Intel Core2 Duo E4500 sisteme ne yapılabilir?

Mefistofeles

Hectopat
İyi akşamlar, evde 10 yılı aşkın süredir kullandığımız bir masaüstü bilgisayar var. Haliyle anakart, işlemci vesaire eski. Anakart ile uyumlu işlemcilere baktığımda Intel Core2 Duo E8600 adlı işlemcinin uygun olduğunu gördüm, fiyatı bir şey değil alıp taksam sıkıntı olur mu, uğraştığıma değer mi veya bilgisayarıma ne tür takviye yapabilirim? Halihazırda iyi bir laptopum var işlerimi onunla hallediyorum ama bunu da biraz güçlendirip en azından LoL tarzı oyunlara, basit çizim programlarına uyumlu hale getirmek istiyorum. İyi yeni bir anakart ve işlemci alıp kalanları zamanla tek tek alıp toplasam nasıl olur, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201219_165506.jpg
    IMG_20201219_165506.jpg
    126,6 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20201219_184406.jpg
    IMG_20201219_184406.jpg
    414,6 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20201219_184345.jpg
    IMG_20201219_184345.jpg
    209,1 KB · Görüntüleme: 30
Surf'te bile zorlanacağından eminim. Önce RAM yükseltip ardıdanda giriş seviyesi bir ekran kartı takarak birazdaha toparlayabilirsiniz sistemi.

Peki msi b450 anakart ve ryzen 5 3500x işlemci alsam kalan bileşenleri bundakileri taksam çalışır mı, aralıklı olarak yeni sisteme parça alırım.

Anakartın 4 GB RAM'i destekliyor. 2 GB RAM alıp ekleyebilirsin. İşlemci olarak Core 2 Quad takmanı öneririm. Giriş seviyesi bir ekran kartı alırsan takıp kullanabilirsin.

Hocam eğer hızlı bir işletim sistemi istiyorsanız Windows 8.1 Single Language yüklemenizi tavsiye ederim. RAM'i 1 GB olan eski Laptop'um canavar gibi hızlı.

Peki MSI B450 anakart ve Ryzen 5 3500X işlemci alsam kalan bileşenleri bundakileri taksam çalışır mı, aralıklı olarak yeni sisteme parça alırım.

İmkansız. Direkt DDR farkı var başta. Ayrıca eğer sıfır bir sistem toplamak istiyorsan bunu yükseltmek yerine direkt satıp yeni için para biriktirebilirsin. Yazdığın şeyin çalışma ihtimali 0.
Teşekkürler peki ekran kartının uyumluluk sorunu olur mu yeni bir ürün alsam, bir de buna ssd takabilir miyim sata3
Takabilirsiniz ama hızlara SATA 3'e göre çalışır.

İmkansız. Direkt DDR farkı var başta. Ayrıca eğer sıfır bir sistem toplamak istiyorsan bunu yükseltmek yerine direkt satıp yeni için para biriktirebilirsin. Yazdığın şeyin çalışma ihtimali 0.

Takabilirsiniz ama hızlara SATA 3'e göre çalışır.
Teşekkür ediyorum, bunu elden çıkarayım en iyisi.

Teşekkür ediyorum, bunu elden çıkarayım en iyisi.

Belirttiğim gibi yeni sistem alırsanız satmakla başlayabilirsiniz. Eğer yükseltmek istiyorsanız çıkabilceğiniz en yüksek işlemci ve RAM ile maksimum günlük işleri yapabilirsiniz. Bence şu an paraya döndürmeniz daha mantıklı.

Geri
Yukarı