Intel Corporation H61 model anakart için işlemci ve ekran kartı önerisi

Mysmeh

Hectopat
Daha fazla  
Intel corporation H61 model anakart için alabileceğim en üst ekran kartı ve işlemci modeli nedir? Uyuşan veya darboğaz olmayacak yardım ederseniz sevinirim.

LGA1155 soket için en fazla i7-3770K takabilirsiniz. En fazla RX 580 8 GB, 1660/Ti vb. besleyebilir. (Destek açısından ekran kartı fark etmiyor) Toplam bütçeniz nedir? Ölü yatırım yerine başka bir soket düşünürsünüz belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 3770K alabilirsin uzun süreli kullanacaksan anakartı onun yanına da 1060 6 GB alabilirsin.

LGA1155 soket için en fazla i7-3770K takabilirsiniz. Ekran kartı fark etmiyor. Toplam bütçeniz nedir? Ölü yatırım yerine başka bir soket düşünürsünüz belki.

Arkadaşın dediği gibi satıp DDR4 anakart daha mantıklı olur ama ne oynayacağınıza bağlı sonuç olarak siz bu parçaları hala alabiliyosanız satadabilirsiniz ölü yatırım yoktur benim için.

@Alper Güngör, geleceğe dönük olması ve yeni oyunlardaki performans için bu sokete yatırım yapmak pek mantıklı değil. Satılmasına satılır ama boşa toplamayalım, zaman ve para israfı.

@Alper Güngör, geleceğe dönük olması ve yeni oyunlardaki performans için bu sokete yatırım yapmak pek mantıklı değil. Satılmasına satılır ama boşa toplamayalım, zaman ve para israfı.

Haklısınız bende de i5 4590 vardı anakart RAM işlemci olarak 2. el topladım hepsini ve 2 yıl kullandım sonra yeni ekran kartı aldım (RTX 2060) darboğazı i7 4790K bile çözmeyeceği için B450M anakarta geçip Ryzen 5 2600 aldım ama arkadaş yeni oyunları oyanamayacaksa GTX 1060 la rahat kullanır.

Elimdeki kasayı direkt satmayı da düşündüm fakat satmak mı daha mantıklı olur yoksa upgrade mi emin olamadım. i7 3770K ve 1060 6gb/ RX580 / 1660 olabilir en fazla diyorsunuz yani. Şu an elimdeki parçaları da tek tek satabileceğimden emin değilim hazır kasa olarak satsam alınma ihtimalı daha fazla olur mu acaba? Bir de yani bu parçaları alıp kullanmak mantıklı mı yoksa anakart dahil yeni parçalara mı yönelmek mantıklı? Şu an bu PC'de LoL Valorant CS tarzı oyunlar oynanıyor fakat dediğim parçalar alınırsa Apex veya yeni nesil hikaye oyunları oynanır mı veya darboğaz sıkıntısı yaşatır mı? 1650 Super tercihi nasıl olur veya saydığımız tüm kartlardan en mantıklı seçim hangisi olur? İşlemci daha üstü olmaz anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı