Intel D2500 - Intel Graphics Media Accelerator 3600 Series laptopa Linux dağıtımı önerisi

Deepfears

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Şu özelliklere sahip bir Notebook'um var;

Intel atom CPU D2500 @1.86.GHz
2 GB RAM
Intel Graphics Media accelerator 3600 series.
300 GB HDD.

Bu Notebook'la internette video, film, dizi vs. izlerken video kasmasın istiyorum. Çünkü şu an Windows 7 kurulu ve video izlerken video kasıyor. Yani görüntü akıcı gitmiyor. Özellikle tam ekranda. O yüzden hafif bir işletim sistemi istiyorum ama güncel de olsun. Yani internette sayfa yüklenmemesi, sertifika hatası tarzı sorunlar olmasın. Tavsiye edebileceğiniz bir işletim sistemi var mı? Teşekkürler.

Şu ikisinden birini kurabilirsin, Rufus ile DD modunda yazdırmayı unutma:
Fedora XFCE: Fedora Xfce Masaüstü
Mint XFCE:

XFCE arayüzü ağır gelirse Fedora LXDE veya LXQT spinlerine bakabilirsin.
Teşekkürler. Bu işletim sistemleri ile windows'ta web tarayıcısında yaptığım bütün işlemleri yapabilirim değil mi herhangi bir kısıtlama yok değil mi özellikle video izlemek bakımından?

Teşekkürler. Bu işletim sistemleri ile Windows'ta web tarayıcısında yaptığım bütün işlemleri yapabilirim değil mi herhangi bir kısıtlama yok değil mi özellikle video izlemek bakımından?
Evet, GNU/Linux distroları zaten Windows'tan daha özgür. Ayrıca Firefox içinde geliyor çoğu distronun. Sevmezseniz Chromium, Brave gibi tarayıcıları da yükleyip kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı