Intel dahili grafik kartını devre dışı bırakma

Tronos61

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda dahili olarak Intel HD Graphics 4400 var ama ben AMD Radeon RX 550 almıştım. Oyunlarda falan AMD'yi kullanıyor fakat herhangi bir yazılımda örneğin Steam ayda bir kullanıcılarının bilgisayar özelliklerini topluyormuş. Orada Intel HD grafik gözüküyor. Bunun dışında Adobe After Effects gibi video editleme programları da Intel'i görüyor. Ben de Intel'i devre dışı bırakıp AMD'yi göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Bilgisayarımda dahili olarak Intel HD Graphics 4400 var ama ben AMD Radeon RX 550 almıştım. Oyunlarda falan AMD'yi kullanıyor fakat herhangi bir yazılımda örneğin Steam ayda bir kullanıcılarının bilgisayar özelliklerini topluyormuş. Orada Intel HD grafik gözüküyor. Bunun dışında Adobe After Effects gibi video editleme programları da Intel'i görüyor. Ben de Intel'i devre dışı bırakıp AMD'yi göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Aygıt Yöneticisi - Görüntü Bağdaştırıcıları - HD 4400 e sağ tıklayın devre dışı bırakabilirsiniz.

AMD yazılımını indir. Bir programı çalıştıracakken sağ tıklayıp AMD ekran kartınla aç.

Aygıt Yöneticisi - Görüntü Bağdaştırıcıları - HD 4400 e sağ tıklayın devre dışı bırakabilirsiniz.

O sağlıklı olmaz hocam. Eğer bilgisayar o ekran kartından çalışıyorsa çat diye kapanabilir.

Windows arama çubuğuna grafik ayarı yaz ve yüksek performansa istediğiniz uygulamayı ekleyin.

Aygıt Yöneticisi - görüntü bağdaştırıcıları - HD 4400'e sağ tıklayın devre dışı bırakabilirsin.

Onu denedim görev yöneticisinde falan gözükmüyor ama Adobe hala onu görüyor anlamadım Steam bir daha bilgi topladığında da Intel gözükürse işe yaramamış demektir.

Geri
Yukarı