Çözüldü Intel Dynamic Tuning ve Intel Chipset bilinmeyen aygıt uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Synxd

Hectopat
RAM
8Gb 2166 Mhz 15CL
SSD veya HDD modeli
KİNGSTON SA400S27 240GB
Ekran kartı
GTX 950M 4GB
Anakart
X550VX
İşlemci
i7 6700HQ 2.60Ghz
Intel dynamic tuning ve Intel chipset sürcüleri aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor sürücüleri güncelliyorum sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorum tekrardan bilinmeyen aygıt olarak çıkıyor.

Çözüm
Merhaba sürücüleri güncelledim uzun bir süre sorun çıkmadı fakat tekrardan bilinmeyen aygıt olarak karşıma çıktı.

1.sürücü donanım kimlikleri;
ACPI\VEN_INT&DEV_3400
ACPI\INT3400
*INT3400

2. sürücü donanım kimlikleri;
ACPI\VEN_INT&DEV_3403
ACPI\INT3403
*INT3403
Aşağıdaki sürücüyü kurunca çözülmesi lazım.

1- Linke tıklayarak sürücü dosyasını indir.

2- Masaüstünde bir klasör oluştur.

3- İndirdiğin ZIP'in içerisindeki tüm dosyaları masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at.

4- Klasördeki setup.exe dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlat.

5- Kurulumu yönergelere göre tamamla ve kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
O aygıtların donanım kimliğini buraya at bakalım.

Donanım kimliği nasıl atılır?
Aygıtın üzerine sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel ve seçeneklerden "Donanım Kimlikleri"ni seç. Daha sonra listelenen kimliklerin üstüne sağ tıklayıp "Tümünü Seç" de ve tekrardan sağ tıklayıp "Kopyala" de. Kopyaladığın kimlikleri de buraya yapıştır. Her iki aygıt için de bunu yap.

Aygıtın üzerine sağ tıklayıp "özellikler > ayrıntılar" kısmına gel ve seçeneklerden "donanım kimlikleri"ni seç. Daha sonra listelenen kimliklerin üstüne sağ tıklayıp "tümünü seç" de ve tekrardan sağ tıklayıp "kopyala" de. Kopyaladığın kimlikleri de buraya yapıştır. Her iki aygıt için de bunu yap.
Merhaba sürücüleri güncelledim uzun bir süre sorun çıkmadı fakat tekrardan bilinmeyen aygıt olarak karşıma çıktı.

ACPI\VEN_INT&DEV_3400
ACPI\INT3400
*INT3400

ACPI\VEN_INT&DEV_3403
ACPI\INT3403
*INT3403

ACPI\VEN_INT&DEV_3400
ACPI\INT3400
*INT3400

ACPI\VEN_INT&DEV_3403
ACPI\INT3403
*INT3403

3- İndirdiğin ZIP'in içerisindeki tüm dosyaları masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at.

5- Kurulumu yönergelere göre tamamla ve kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Çözüm

1- linke tıklayarak sürücü dosyasını indir.

2- masaüstünde bir klasör oluştur.

3- indirdiğin ZIP'in içerisindeki tüm dosyaları masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at.

4- klasördeki setup.exe dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlat.

5- kurulumu yönergelere göre tamamla ve kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Kurdum ve şu anda Aygıt Yöneticisi üzerinde bilinmeyen aygıt yok, teşekkürler.

Aygıtın üzerine sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel ve seçeneklerden "Donanım Kimlikleri"ni seç. Daha sonra listelenen kimliklerin üstüne sağ tıklayıp "Tümünü Seç" de ve tekrardan sağ tıklayıp "Kopyala" de. Kopyaladığın kimlikleri de buraya yapıştır. Her iki aygıt için de bunu yap.

Hocam selam aynı sorum bende de mevcut. Sorunu çözmeye yardımcı olur musunuz?

SWC\VID8086_DTTCFG_1.0
Dynamic tuning uyarısı için Windows 11 Pro cihaz

Son düzenleme:
indirdim normal kurulum veyahut klasör açıp içerisine ekleyip tekrar onu göstererek kurdum fakat yine olmadı. cihazın modeli tam olarak Asus Rog Strix G614JV-N3157W - - PC İçerisinde windows 11 home single gelmişti. Ben pro sürümünü microsft'un sitesinden indirip kurdum sonrasında bu donanımı görmemeye başladı. Asus sitesinden de indirdim ve ne yazık ki tanımadı. Sorunum budur, çözemedim :/

Sorunu çözmüş bulunmaktayım. İntel sayfasında yabancı bir kullanıcı da aynı sorunu çözememiş fakat sonradan çözmüş.

DRV_DTT_Intel_SZ_TSD_W11_64_V101140139039_20231117R

yazılı donanımı google'de aratıp setupu buldum ve kurdum.Çözüldü.

indirdim normal kurulum veyahut klasör açıp içerisine ekleyip tekrar onu göstererek kurdum fakat yine olmadı. cihazın modeli tam olarak Asus Rog Strix G614JV-N3157W - - PC İçerisinde windows 11 home single gelmişti. Ben pro sürümünü microsft'un sitesinden indirip kurdum sonrasında bu donanımı görmemeye başladı. Asus sitesinden de indirdim ve ne yazık ki tanımadı. Sorunum budur, çözemedim :/

EDİT ÇÖZÜM.
Sorunu çözmüş bulunmaktayım. İntel sayfasında yabancı bir kullanıcı da aynı sorunu çözememiş fakat sonradan çözmüş.Bana yazdı sağ olsun.

DRV_DTT_Intel_SZ_TSD_W11_64_V101140139039_20231117R

yazılı donanımı google'de aratıp setupu buldum ve kurdum.Çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı