Intel ekran kartı devre dışı bırakıldığında düşük FPS sorunu

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Bu şekilde mi çalışmalı? Nvidia Performans ayarlarında yüksek işlemcili GPU ile çalıştır seçeneğini LoL için aktif ettim. LoL'de sadece 1050 aktif olsun istiyorum.

Intel HD Graphics 630 + GTX 1050 aynı anda çalışıyor sistemde. Inteli devre dışı bırakıp LoL girdiğimde FPS 3-5 arası gidip geliyor.

Ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde mi çalışmalı? Nvidia Performans ayarlarında yüksek işlemcili GPU ile çalıştır seçeneğini LoL için aktif ettim. LoL'de sadece 1050 aktif olsun istiyorum.

Intel HD Graphics 630 + GTX 1050 aynı anda çalışıyor sistemde. Inteli devre dışı bırakıp LoL girdiğimde FPS 3-5 arası gidip geliyor.

Ne düşünüyorsunuz ?

Çift grafik birimi bulunduran laptop ürünlerde görüntü intel üzerinden geliyor bildiğim kadarıyla. Yani görüntü 1050 de işleniyor ama ekrana intel birimi üzerinden geliyor. Intel grafik birimini durdurmanız demek 1050 de işlenen görüntüden sonra yolu kapatmanız demek. Entegre kartın sağlıklı çalışması için Intel sürücüsünün de güncel ve açık olması gerekmekte.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı