Intel ekran kartı yüzünden düşuk FPS

İbrahimTunx

Decapat
Daha fazla  
Hocam merhaba bugün Valorant indirdim ve oyunun FPS durumuna baktığımda 20 civarıydı Roblox'a girdim orada FPS'e baktım gene 20 30 civarındaydı ve Intel grafik kartın devre dışı bıraktım valoranda girmeye çalıştım FPS yüksek gibiydi fakat görüntü gelmiyordu. Değişik şeyler oldu Intel ekran kartı çalıştığı zaman FPS düşüyor. Ne yapmam lazım?
Edit: sistem özellikleri
i5 3230m
8gb ram
Amd radein hd 7600m
İntel hd4000

Son düzenleme:
Sistem?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-29 232526.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-29 232526.png
    460,7 KB · Görüntüleme: 22
Radeon ekran kartının sürücülerini güncelleyin.

Bu kısmı pek anlayamadım. Görüntü yoksa yüksek FPS olduğunu nasıl anladın?

Hocam şöyle diyeyim mesela lobide kasiyordu yavasti ama Intel'i devre dışı bırakınca takır takır 100FPS gibiydi ve poligon girdim sol üst FPS paneli geldi oyun içi görüntü yok sadece bazı şeyler gorunuyor ve sol üst FPS yaziyor normalde katiyen lobide bile 30FPS geçmez ama orada 60 70 80 falan yaziyordu Alt Tab yaptıkça degisiyordu ama görüntü yoktu

Sistem özellikleri vahiy yoluyla mı gelecek?
Allah rızası için 1 aydır uğraşıyorum şu sorunlarla windowsun çoğu sürümünü denedim olmuyor ekran kartıyla mi neyle alakali sorun

Sorunun Intel ekran kartından olduğunu nereden biliyorsun? Dayanak noktan ne?

Hocam saçmalığa bak AMD ekran kartını devre dışı bıraktım FPS 60 cikti

Son düzenleme:
Hocam merhaba bugün Valorant indirdim ve oyunun FPS durumuna baktığımda 20 civarıydı Roblox'a girdim orada FPS'e baktım gene 20 30 civarındaydı ve Intel grafik kartın devre dışı bıraktım valoranda girmeye çalıştım FPS yüksek gibiydi fakat görüntü gelmiyordu. Değişik şeyler oldu Intel ekran kartı çalıştığı zaman FPS düşüyor. Ne yapmam lazım?
Edit: sistem özellikleri
i5 3230m
8gb ram
Amd radein hd 7600m
İntel hd4000
Intel ekran kartı ekrana görüntüyü sağlıyor, devre dışı bırakmayınız. Genel olarak ayarladan istediğiniz oyunu güç tasarrufu yerine performans olarak ayarlarsanız harici ekran kartı çalıştırır. Bunu yapıpta hâlâ intel ekran kartı oyun esnasında devreye giriyorsa aklıma pek bir çözüm gelmiyor. (Laptoplarda çözüm olarak harici ekran bağlanarak çözülüyor veya MUX Switch etkinleştiriliyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı