Intel ekran kartını nasıl devre dışı bırakabilirim?

kyz3n

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum MUX Switch desteklemiyor ve ekran kartı isteyen oyunlarda yeterince performans alamıyorum. Laptopta Intel UHD Graphics ve 3050 Ti olmak üzere 2 adet ekran kartı var. Fakat ben Intel'i devre dışı bırakıp 3050 Ti'dan tam verim almak istiyorum. Laptopun ekranı Intel'e bağlı. Nasıl devre dışı bırakabilirim? Bırakırsam herhangi bir sorun olur mu?

Intel devre dışı bırakırsanız nasıl görüntü alacaksınız ? Video izleme sırasında onu kullanıyor oyun ve program gerektirdiğinde ekran kartını kullanır.

BIOS'tan ayarlanabiliyor olabilir. Masaüstü kullandığım için emin değilim ama Windows ayarları içinde de olabilir aynı şekilde YouTube'da ilgili videolar vardı.

DGPU'ya bağlı çıkıştan monitör bağlayarak bypass edebilirsin.
Aynı durumda ben de olduğum için soruyorum HDMI 2.0b çıkışından HDMI 2.0b veya üzeri destekleyen bir kablo ile monitör bağlarsak hiç bir sorun olmaz ve 180 Hz alabiliriz değil mi? Çünkü ben konu açıp sorduğumda arkadaşlar bana type-c to DP kablosu ile daha iyi performans alacağımı söylemişti ama FPS sorunu yaşıyorum...

Mux yoksa iki çözüm var:
1- Çift kanal ram kullanmak
2- Harici bir monitöre bağlamak.

Aynı durumda ben de olduğum için soruyorum HDMI 2.0b çıkışından HDMI 2.0b veya üzeri destekleyen bir kablo ile monitör bağlarsak hiçbir sorun olmaz ve 180 Hz alabiliriz değil mi? Çünkü ben konu açıp sorduğumda arkadaşlar bana Type-C to DP kablosu ile daha iyi performans alacağımı söylemişti ama FPS sorunu yaşıyorum...

Hocam harici kartınızın bağlı olduğu çıkışa bağlı, onun dışında fark yaratmaz. Konu açıp Denetim Masası'ndan PhysX sekmesini paylaşın isterseniz.

Muhtemelen laptop için söylüyorsun ve maalesef bunu çok nadir bazı modellerde yapabilirsin diğerlerinde doğrudan ciddi sorunlara sebep oluyor çünkü NVIDIA işlediği veriyi o kanal üzerinden gönderiyor. Hayatımda gördüğüm en kötü teknoloji optimus. Bütün bunlar dışında ikinci ekran ile ancak dedikleri gibi bypass yapabilirsin.

Geri
Yukarı