Intel Extreme Tuning'ten hız aşırtma nasıl yapılır?

Ryujin

Decapat
Daha fazla  
RAM
Xpg Gammix 8+8 GB 2666mhz DDR4
Ekran kartı
Msi Gaming X 1660ti 6GB DDR6
Anakart
Msi B360 Gaming Plus
İşlemci
İ5 9400F
Merhaba arkadaşlar. Intel Extreme Tuning Utility uygulamasından işlemci performansını biraz daha arttırmak istiyorum. Sıcaklıklar 70 dereceyi geçmediği sürece istediğimiz kadar yükseltebiliriz. Çift 120mm fanlı kule tipi soğutucum var. Xigmatek Windpower Pro kendisi. Biraz gözlemlediğimde yaklaşık 600 RPM de oyunlarda 50 dereceyi geçtiğini çok görmedim bir tek Call of Duty Warzone da 60-65'e kadar geldi onun dışında gayet iyi dereceler. Soğutucu yanlış hatırlamıyorsam 2000 RPM'e kadar çıkabiliyor. Sizce hız aşırtmayı uzun zamanlı kullanacağım şekilde nasıl yapabilirim?

SS atar mısın? Büyük ihtimal aktif olmayacak seçenekler. Bu yüzden yapamazsın aşırtma.

OC yapamazsın. İşlemcin K serisi değil, anakartın Z serisi değil.
Evet bende dün araştırırken fark ettim ama yine de sağolun. Artık işlemci yükseltmesi yaptığımda bakarım oc işine.

SS atar mısın? Büyük ihtimal aktif olmayacak seçenekler. Bu yüzden yapamazsın aşırtma.
Ss aldım fakat işlemcim f serisi olduğundan oc a izin vermiyor. Yine de bırakayım ekran görüntüsünü sizin için.

Dosya Ekleri

• Desktop_Screenshot_2023.01.09_-_22.56.30.49.png
    Desktop_Screenshot_2023.01.09_-_22.56.30.49.png
    548,8 KB · Görüntüleme: 23
Evet bende dün araştırırken fark ettim ama yine de sağolun. Artık işlemci yükseltmesi yaptığımda bakarım oc işine.

Ss aldım fakat işlemcim f serisi olduğundan oc a izin vermiyor. Yine de bırakayım ekran görüntüsünü sizin için.

Advanced Tuning kısmını göster diyeceğim de dediğin gibi oc desteklemiyor işlemcin.

Yeni konular

Geri
Yukarı