Intel G3258'e geçmeli miyim?

Alper P

Kilopat
Yer
Balıkesir/Altınoluk
Daha fazla  
Meslek
PHP Geliştirici
Merhaba arkadaşlar.

Sistemimde kullandığım mevcut işlemci intel i5 760 3 seneye yakındır kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Recep Bey'in yapmış olduğu sistem önerisinde G3258'i baya övüyordu fiyatına baktığımda da baya uygun 192 tl vatan bilgisayar'da bide anakart almam gerekecek o da 200 tl olsa toplamda 400 tl ile sistemi mi güncellemiş olacağım.

I5 760'ı değiştirmeli miyim?
Performans artışı görülür mü?

Gönül isterdi ki Intel Core i5 4690K alayım ama maddi sıkıntılardan dolayı alamıyoruz :)

ARK | Intel® Ürünlerini Karşılaştır

Ben olsam 4 çekirdekten 2 çekirdeğe geçiş yapmazdım. Tamam sendeki bir önceki teknolojide, biraz daha yavaş, güncel donanım desteği biraz daha geride ama değer mi?
Oyun için istiyorsan 4 çekirdekli işlemci ihtiyacı duyan oyunlar var, senin görece daha yavaş işlemci o oyunlarda çok daha öne çıkar, 1-2 çekirdekli işlemler ayrı tabii.

Ek olarak mevcut cpu'nun çekirdek sayısından başka artıları da var, cache gibi.
Son olarak cpu ve ona uygun anakart yatırımı hem de bana göre daha azı için, anlamsız olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada overclock işlemine de yatkın bir işlemciye sahipsin. Soğutma sistemin iyiyse neden olmasın?

FX6300 - Google'da Ara

İşlemci soğutucu olarak "Thermaltake Contac 21" kullanıyorum, kasa "Corsair 400R" Anakart'ım casper'ın vermiş olduğu "Pegatron ipmip-gs" olmasından dolayı overclock denemesinde bulunmadım büyük ihtimalle kapalıdır diye ama eve geçtiğimde bakacağım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı