G4560'tan Ryzen 1600'e geçmeli miyim?

Şu anda kullandığım sistem G4560 işlemci, H110M anakart, 16 GB DDR4 2400MHz RAM(aslinda 3000MHz) ve RX 570 8 GB ekran kartı. Bu sistem 720P de yetiyor iken artık 1080P de teklemeye ve islemcinin 100% kullanımda olduğunu çok görmeye başladım. Sistemimde bilgisayarı zorlayabilecek BF1 ve Call of Duty gibi oyunlar oynarım. Sizce Ryzen 1600 serisine gecmeli miyim? Bir yandan da boş masraf yapıyormuşum gibime geliyor işlemci ve anakart değiştirince. Bir yandan da iyi performans almak varken neden düşük performans alayım diye düşünüyorum. Çıkamadım ikilemin içinden açıkçası.
eger ryzen islemciye gececekseniz anakartıda degistirmeniz lazım

7700 alın derdim, ancak ölü yatırım olur. Ryzen'e geçmeniz daha uygun olur.

Ölü yatırım diye bi mesele söz konusu değil çünkü ekran kartı ile Bottleneck yapmıyor i7 7700. Üstelik r5 1600'den daha güçlü. Ek olarak her oyunu da kaldırıyor. Tamam AMD son zamanlarda Intel'in önünde ama suyunu da çıkartmamak lazım. Saçmalamayın.

Kurduğun cümlede kendinle çelişmişin. Bir de paylaşmışın :D
Silmeye üşendim diyelim. 🙂
Ölü yatırım diye bi mesele söz konusu değil çünkü ekran kartı ile Bottleneck yapmıyor i7 7700. Üstelik r5 1600'den daha güçlü. Ek olarak her oyunu da kaldırıyor. Tamam AMD son zamanlarda Intel'in önünde ama suyunu da çıkartmamak lazım. Saçmalamayın.
Doğru, daha güçlü. Peki fiyat? Sizce o kadar fiyat vermek mantıklı mı o işlemciye ?
7700 benim de aklımdan geçti ama 7. Nesil i7 işlemciye adam ucuk rakamlar istiyor. Ryzen daha iyi gibi ama ikilemdeyim ikilemde olmak kötü 😀
Her türlü işinizi görür yine de ama fiyat itibariyle cidden ölü yatırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı