Intel G4600 ve 1050 Ti Sisteme PSU ve Monitör Önerisi

Batuhan Akbaba

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Entegre grafiği olmadığından dolayı AMD'ye sıcak bakmıyorum. Siparişleri verdim. Bir kaç güne elimde olurlar. Sessiz çalışan 200 - 230 TL civarı bir PSU istiyorum. Monitör olarakda HDMI girişli bir monitör istiyorum FULL HD. Fakat 1 MS ile 5 MS çok etkiler mi fiyat farkına değer mi? Şu parça yerine şunu alsaydın daha iyi olurdu dediğiniz bir şey var mı? Öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.
  • Anakart: MSI H110I PRO
  • İşlemci: Intel Pentium G4600
  • Bellek: Corsair Vengeance Kırmızı 8 GB DDR4 2400 MHz
  • Kasa: Thermaltake Core V1
  • HDD: Toshiba P300
  • GPU: Henüz almadım

Şimdilik seni götürür fakat ileride işlemcini de değiştirmek zorunda kalacaksın. Dolar yüksek, senin suçun değil. Bir zamanlar 1500'e 7890K APU'lu sistem toplardık.
Haklısınız amacım o zaten şehir dışında üniversite okuyorum. Çok aşırıya kaçmak istemedim masaüstü rahatlığından feragat etmekte istemedim. İşlemci gtx 1050ti yi tam olarak besler diye düşünüyorum. Monitörde 75 hertz 1MS olduğundan akıcılıktan yanada sıkıntı çekmem gibime geliyor. Sistemi 1 2 yıl içinde güncelleyeceğim fakat dahada uzun götürür gibime geliyor.

Haklısınız amacım o zaten şehir dışında üniversite okuyorum. Çok aşırıya kaçmak istemedim masaüstü rahatlığından feragat etmekte istemedim. İşlemci gtx 1050ti yi tam olarak besler diye düşünüyorum. Monitörde 75 hertz 1MS olduğundan akıcılıktan yanada sıkıntı çekmem gibime geliyor. Sistemi 1 2 yıl içinde güncelleyeceğim fakat dahada uzun götürür gibime geliyor.

İşlemci ekran kartını besliyor ondan yana bir sıkıntın olmaz. Sadece çekirdek sayısının az oluşu sana sıkıntı çıkartır o kadar. İkinci el i5 işlemci alırsın hiç sıkıntı olmaz. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı