Intel grafik sürücüsü güncellemesi

Tamam hocam İntel üretti zaten onu da.
İntel üretiyor evet donanımı ama dizüstü bilgisayar işlemcileri haliyle grafik birimi de üreticiler tarafından modifikasyona uğruyor. Bu değişiklik sebebiyle İntel sürücüleri dizüstü bilgisayarda sorun yaratabiliyor bü yüzden üretici sitesinden indirmesi gerekli.

2020 Mart ayında bana Intel grafik güncelleme geldi ama ben Intel'den değil HP'nin sayfasından yükledim ondan sonra bu bildirim sürekli gelmeye devam etti ama girip yüklemeye çalıştığımda hata veriyor kaç sürüm oldu yükleyemiyorum en son Intel Support ZIP dosyasını indirdim yine kabul etmedi zaten kurulu diyor ama o mart 2020 şimdiki ocak 2021 elle yükleme deyip autorun. İnf'i seçiyorum klasör aygıtınız için uyumlu değil diyor halbuki 8. nesil Windows 10 64 Bit olan son sürümü indirmiştim bu konuda yardımcı olur musunuz?

2020 Mart ayında bana Intel grafik güncelleme geldi ama ben Intel'den değil HP'nin sayfasından yükledim ondan sonra bu bildirim sürekli gelmeye devam etti ama girip yüklemeye çalıştığımda hata veriyor kaç sürüm oldu yükleyemiyorum en son Intel Support ZIP dosyasını indirdim yine kabul etmedi zaten kurulu diyor ama o mart 2020 şimdiki ocak 2021 elle yükleme deyip autorun. İnf'i seçiyorum klasör aygıtınız için uyumlu değil diyor halbuki 8. nesil Windows 10 64 Bit olan son sürümü indirmiştim bu konuda yardımcı olur musunuz?
İntel grafik kartının tam adını söyleyebilir misin?

Monster Notebook'lar için indirmemenizi tavsiye ederim. Eğer o sürücü bilgisayarınızda uyumluluk problemleri çıkarmıyorsa zaten uyarı mesajı göstermiyor. O mesajı sana bir sorun çıkarsa (ki Monster'da sorun oluyor denedim) sorumluluk sana ait diye gösteriyor.
Ekran görüntüsü 2021-01-15 093403.png

Intel driver&support güncelleme kısmında "bu genel Intel grafik sürücüsü, bilgisayar üreticiniz (oem) tarafından sağlanan özelleştirilmiş tüm sürücülerin üzerine yazılacaktır." uyarısı veriyor. Güncelleme yapsam herhangi bir sıkıntı açığa çıkar mı?

Drivereasyle driver yüklenmelerin kolaylaşır bende hiçbir şey olmadı ama biraz yavaş yüklenebilir.
Sizin Windows'a güncelleme geldimi şimdi?

Monster Notebook'lar için indirmemenizi tavsiye ederim. Eğer o sürücü bilgisayarınızda uyumluluk problemleri çıkarmıyorsa zaten uyarı mesajı göstermiyor. O mesajı sana bir sorun çıkarsa (ki Monster'da sorun oluyor denedim) sorumluluk sana ait diye gösteriyor.Eki Görüntüle 836543
Evet hocam bende bu sürücüyü yükledikten sonra oldu her şey.

Intel grafik kartının tam adını söyleyebilir misin?

Teşekkür ederim hallettim. UHD Graphics 620 var bende başta aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir deyip güncellemeyi bilgisayarımdan bul diyordum ve indirdiğim ZIP dosyasından yüklüyordum ama daha sonra tekrar son sürümü indirdim ve yönetici olarak çalıştırdım bu şekilde güncelleyebildim.

Monster Notebook'lar için indirmemenizi tavsiye ederim. Eğer o sürücü bilgisayarınızda uyumluluk problemleri çıkarmıyorsa zaten uyarı mesajı göstermiyor. O mesajı sana bir sorun çıkarsa (ki Monster'da sorun oluyor denedim) sorumluluk sana ait diye gösteriyor.Eki Görüntüle 836543

Monster bilgisayarım var. Valorant veya Minecraft oynarken ara sıra grafikte bozulmalar oluyordu. Intel'in kendi grafik güncellemesini uyguladığımda sorun çözüldü. Monster zaten grafik sürücüsü için fazla uğraşmıyor, kendisi güncellemiyor ve herhangi bir Monster bilgisayarın destek sayfasına baktığınızda eski sürücünün kurulu olduğu göreceksiniz. Monster'a driver güncelleme konusunda soru sormuştum. Onlar da bana Windows Update, Intel Driver Support Assistant ve NVIDIA GeForce'tan güncellemeleri yapmamı tavsiye ettiler. Bu bilgiyi de aklınızda bulundurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı