Intel HD 4000 Icin Gerekli Idyi Bulamıyorum

incubus44

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Fizikçi, Prodüktör
Merhaba arkadaşlar, mavericksi sistemime kurdum, boot seçeneklerini ayarladım, ses kartını kurdum (her ne kadar patlama sesi verse de tüm kurulum işlemi bitince elden geçireceğim tekrardan). Fakat ekran kartı için gerekli id yi bir türlü bulamadım. Recep beyin yaptığı rehberde bulunan idleri denedim,hiç biri olmadı. En büyük sorun ise id yanlış olunca sistem açılmıyor. Güvenli modda açmak zorunda kalıyorum , bu sefer de ayarları kayıt edemiyorum.Dolayısıyla her defasında baştan formatlamam gerekiyor. Daha önce intel hd 4000 için başarılı yükleme yapabilen kimse var mı?
mac-os-jpg.8178

Son düzenleyen: Moderatör:
Paylaşımın için teşekkürler windturks. Yalnız burada her yanlış id girdiğimde BluetotthControl hatası veriyor ve sadece güvenli modda başlatıyor. Her defasında sistemi yeniden yüklemek zorunda kalıyorum. Sorun çıkartmadan nasıl deneyebilirim hepsini? Bir yöntem var mı acaba?

Konu güncel. Sitede aynı sorunla karşılaşanlar var,okudum mesajları fakat çözüm göremedim.

XKSIwx2.jpg

u2AAE1G.jpg

Konu güncel. Sitede aynı sorunla karşılaşanlar var,okudum mesajları fakat çözüm göremedim.

XKSIwx2.jpg

u2AAE1G.jpg
Merhaba clover configurator da Recep Baltaş in yaptigi diger ayarlari yapmadan sadece graphics bolumunde inject intelin yaninda inject edid i de tiklayip ayni id yi girin ve yeniden baslatin.Ben bugun cozdum tanittim intel hd4000 i..

Hocam süpersin.Dediğini yaptım fakat 04 kombinasyonu ile denediğimde ekran dörde bölünüyor.Aşağıdaki gibi

dt4T428.jpg

Ben de o yüzden 03 kombinasyonunu denedim. Ekrandaki donmalar falan gitti. Tanıdı sanırım fakat belleğini ana kısımda göremiyorum.

hID4OPS.jpg

2Al6oPY.jpg

pDrBfsx.jpg

Yalnız bu ayarlardan sonra ekran rengi kısıldı. Onun rengini açma imkanım var mı acaba?

Hocam süpersin.Dediğini yaptım fakat 04 kombinasyonu ile denediğimde ekran dörde bölünüyor.Aşağıdaki gibi

Ben de o yüzden 03 kombinasyonunu denedim. Ekrandaki donmalar falan gitti. Tanıdı sanırım fakat belleğini ana kısımda göremiyorum.

Yalnız bu ayarlardan sonra ekran rengi kısıldı. Onun rengini açma imkanım var mı acaba?

Benim de MAC kurulumunda 2. günüm, ve şu an yağ gibi akan bir MAC te bu yazıyı yazıyoruım uğraştırıyor gerçekten. Şu anki hedefim klavye ışıklarını aktif duruma getirmek. WI FI için ASUS un N10 modelini aldım hemen tanıdı driver yükleyince.

Sorunuza gelecek olursak. BIOS ayarlarından INTEL GRAPHICHS SETTINGS ten video belleğini 64 yapın. Olmazsa 128 - 256 - 512 sıra ile deneyip yeniden başlatın.

Çok sevindim adınıza, iyi kullanmalar :)
1-Ben de şimdi wifi adaptörlerini arıyordum. Daha ucuz bir şey var mı acaba?
2-Bios kısmında dediğin yeri bulamadım. Galiba yanlış yere baktım. Biraz detaylı yazabilir misin?
Bir de aslında istediğim windowsts fn tuşları ile yaptığımız gibi istediğim an kolayca değiştirebilmek. Bu mümkün mü acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı