Intel HD 4000 Icin Gerekli Idyi Bulamıyorum

Çok sevindim adınıza, iyi kullanmalar :)
1-Ben de şimdi wifi adaptörlerini arıyordum. Daha ucuz bir şey var mı acaba?
2-Bios kısmında dediğin yeri bulamadım. Galiba yanlış yere baktım. Biraz detaylı yazabilir misin?
Bir de aslında istediğim windowsts fn tuşları ile yaptığımız gibi istediğim an kolayca değiştirebilmek. Bu mümkün mü acaba?

Teşekkürler, ama touchpad i tanıtamadım hala. Multibeast deki işe yaramıyor.

USB WIFI için ben çok aramadım açıkcası mutlaka daha ucuza vardır ama ASUS un bu modelini önermişler çeşitli yerlerde o yüzden bunu aldım. Aliexpress gibi sitelerde Çin den de getirtilebilir ama ben uğraşmak istemedim.

BIOS a göre değişir. ADVANCED sekmesinde bir arayın. Benimki şuna benziyor:

POST+Menu.png

Ayrıca benim de parlaklık düşmüştü 0x0166000A id sini yazarak parlaklığını yükselttim üstelik 1024mb olarak tanıdı. Ben Clover bootloader dan fake ID yaparak ekranda istediğim kodları deniyorum format atmadan. Bu kod benim için en iyi ayar şu an.

Şu konuda mevcut : https://www.technopat.net/sosyal/konu/intel-hd-graphics-igplatfomid-veritabanı.48888/

Benim Bios ayarlarımda gösterdiğin yere benzer bir şey yok. Hatta pek bir şey yok :)
linkteki id leri kurulum sırasında denemiştim zaten bir tek 03 lü olan çalışıyor. Yabancı sitelerde ekran karartması diye bir şeyden bahsediyorlar shade effect falan. Onu deneyeceğim sonucu yazarım.

Appstoredan Brigthness Control adında bir uygulama indirdim. Açıkçası çok gereksiz bir uygulama, ekranın mevcut (ki bende şu an ekran parlaklığım çok az) parlaklığını maksimum parlaklık düzeyi kabul ediyor ve sadece kısmaya yarıyor.

Appstoredan Brigthness Control adında bir uygulama indirdim. Açıkçası çok gereksiz bir uygulama, ekranın mevcut (ki bende şu an ekran parlaklığım çok az) parlaklığını maksimum parlaklık düzeyi kabul ediyor ve sadece kısmaya yarıyor.

Evet ben de benzeri uygulama indirmiştim ekran soluk olduğunda gerçi macosun arabirimine çok uyumluydu ama tabi ki işe yaramadıktan sonra pek bir manası olmuyor. Şimdi aydınlık yeterince parlaklığı azaltmak için iyi oluyor.

Sizin bilgisayarınızın modeli nedir? BIOS tan belki hala bir seçenek bulunabilir grafikle alakalı.

Evet etkiler ama id leri denemek için en azından belki fikir verebilir... Bazı BIOS lar gerçekten çok kısıtlı oluyor bunu hiç sevmiyorum.

Neyse araştırmaya devam ediyorum eğer bulursam bu başlık altında paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı