Intel HD 4400 Mavericks Tanıtma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnternette aramanı söylememiştim ama :D önemli değil. Extesion klasörü içerisinde olan orjinal kexti düzenlemeni söyledim. Birde extra olarak osx86.net adresinde bak bakalım senin GPU için bir kext düzenleyen olmuşmu. Her iki durumda da söylediğim işlemleri gerçekleştirmen gerekiyor. ;)

Hocam Kitaplık-Extension klasörü altındaki kextler ;
ArcMSR.kext, ATTOCelerityFC8.kext, ATTOExpressSASHBA2.kext, ATTOExpressSASRAID2.kext, CalDigitHDProDrv.kext, HighPointIOP.kext, HighPointRR.kext, PromiseSTEX.kext, SoftRAID.kext

Sizin bahsettiğiniz kext hangisi ? Bilgisayarda başka kext bulamadım... :(

Son düzenleyen: Moderatör:
3000 ve 4000 serisi Intel Graphics kartlarını zaten destekliyor Mavericks. Özellikle girmen gerekeceğini düşünmüyorum... :)

Hocam bir konuda bilgimiz yoksa o konuda cevap yazmasak da insanları boş boş oradan oraya dolaştırmasak.

@orsimsek Siz de neden Dual boot konusu altında HD 4400'ü nasıl devreye sokarım diye soruyorsunuz? Yani bunun mantığı nedir hocam ?

Soruna gelince: Clover'da rehberde yaptığım gibi Inject Intel seçip ID girmeniz gerek. İşlemci modelinizi belirtin, uygun ID'yi söyleyeyim.

Haklısınız hocam kusura bakmayın konuyu dağıttım. İşlemci mobile i5 4200U

Recep bey amacım kimseyi yanıltmak veya ahkam kesmek değil. Bildiğim kadarı ile arkadaşımıza yardımcı olmak istedim. Ben zaten hiç bir şekilde bu konu hakkında %100 donanımlı olduğumu söylemiyorum. Yeni yeni bir çok şey öğreniyoruz hackintosh hakkında. Sizin bilgisayar hakkında deneyimli tecrübeli olduğunuz aşikar buna bir diyeceğimiz yok zaten ve yeri geldiğinde arkadaşları size yönlendiriyoruz. Başta da söylediğim gibi ben sadece arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım. Ama anlaşılan o ki bu forumda kimseye karışmamak lazım. Çünkü herkes herkesten çok biliyor. Daha evvelde böyle bir tavırla karşılaştım. Neyse demek ki bugüne kadar hiç bir şey öğrenememişiz bilgisayar konusunda! Cahilliğimize verin. ;)

Recep bey amacım kimseyi yanıltmak veya ahkam kesmek değil. Bildiğim kadarı ile arkadaşımıza yardımcı olmak istedim. Ben zaten hiç bir şekilde bu konu hakkında %100 donanımlı olduğumu söylemiyorum. Yeni yeni bir çok şey öğreniyoruz hackintosh hakkında. Sizin bilgisayar hakkında deneyimli tecrübeli olduğunuz aşikar buna bir diyeceğimiz yok zaten ve yeri geldiğinde arkadaşları size yönlendiriyoruz. Başta da söylediğim gibi ben sadece arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım. Ama anlaşılan o ki bu forumda kimseye karışmamak lazım. Çünkü herkes herkesten çok biliyor. Daha evvelde böyle bir tavırla karşılaştım. Neyse demek ki bugüne kadar hiç bir şey öğrenememişiz bilgisayar konusunda! Cahilliğimize verin. ;)

@Emre Özemre hocam teşekkür ediyorum, anlayışınız için, gerçekten ilgili bir arkadaşsınız.
Sonuçta forumlar yardımlaşma amacıyla kurulmuşlardır ve gördüğüm kadarı ile elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Ben @Recep Baltaş hocamıda anlıyorum. Sonuçta onlarda daha düzgün ve düzenli bir forum olması çabasında olduklarına inanıyorum. Zaman zaman yanlış anlaşılmalar olabiliyor, bence önemli olan niyetlerdir. Sevgi ve saygı çerçevesinde çözülebilir.

Kesinlikle sana katılıyorum kardeşim. Az çok niyetimi anlamışsındır zaten. Ben aşağı yukarı 17 18 senedir kendi bilgisayarımı kendim topluyorum. O tarihlerde elimde internet'te yoktu. Hep bilgisayar ile ilgili dergileri yayınları alıp bir şeyler yapmaya çalışırdık. Zaman içinde kendimizce bir bilgi birikimimiz oldu az çok. Ama hiç bir zaman tamam olduk demedik. Teknoloji ile bizde birlikte gelişiyoruz. Hackintosh sistemlerle ilgili 2 bilemedin 3 aylık bir geçmişim var. Bu süre zarfında kaç kez format atıp tekrar kurdum bilmiyorum. Her seferinde yeni birşeyleri keşfediyoruz. Açıkça dile getiriyorum zaten Intel kartlar ile kurulum denemedim. Nvidia ve AMD kartlarla deneyimim oldu. Ama takip ettiğim gördüğüm ve tecrübe ettiğim kadarıyla bir şeyler paylaşmaya çalışıyorum. Tabiki forumda kirlilik olmaması için dikkat etmemiz gereken hususlar var. Ben zaten söylediğim şey afaki bir şey olsa bunu yazmam. Nacizane fikrim ve önerimdir bu sonuçta. Bu kadar uzun bir mesaj atarak konu içinde kalabalık yapmaktanda hoşnut değilim ama insan böyle tepkilerle bir kaç kez karşılaşınca yazmaktan alı koyamadım kendimi. Tekrardan konu içerisinde böyle bir kalabalık yaptığım için özür dilerim. İnşallah sistemini düzgü bir şekilde çalıştırabilirsin.

Özür dilerim hocam. Biraz sert oldu galiba. Amacımızı anlamışsınız ama, forumu temiz tutmak ve düzenli bir ortam sağlamak. Konuya gelince, i5 4200U işlemci içinde HD Graphics 4400 mevcut.

ID olarak: 0x0a260006, InjectIntel = True, DualLink=0 yapıp deneyin Clover Configurator'dan. Tabi USB'den boot etmeyeceksiniz. Sabit diskten boot etmeniz lazım geçerli olması için.

Bunlar olmazsa DSDT düzenlemesi yapılacak.

Özür dilerim hocam. Biraz sert oldu galiba. Amacımızı anlamışsınız ama, forumu temiz tutmak ve düzenli bir ortam sağlamak. Konuya gelince, i5 4200U işlemci içinde HD Graphics 4400 mevcut.

ID olarak: 0x0a260006, InjectIntel = True, DualLink=0 yapıp deneyin Clover Configurator'dan. Tabi USB'den boot etmeyeceksiniz. Sabit diskten boot etmeniz lazım geçerli olması için.

Bunlar olmazsa DSDT düzenlemesi yapılacak.

Hocam dediğiniz şekilde denedim ama olmadı.
İnternetten araştırmaya devam ediyorum
Bu linklerde yapanlar olmuş:

Ama benim anlamadığım intelazulFB, boot.plist gibi şeylerden bahsediliyor.
Ben bilgisayarda bulamadım nerede olduklarını .....

Önemli değil Recep bey bende fazla sitemkar yaklaşmış olabilirim. Bende kendi adıma özür dilerim. Bir kaç üye arkadaştan böyle benzer tepki alınca üzerine de o mesajı görünce bende biraz fazla alınmışım üzerime. Haklısınız forumda kirlilik olmaması adına yaklaşımınıza katılıyorum. Neyse yanlış anlaşılma çözüldüyse problem yoktur. :) @orsimsek arkadaşım org.chameleon.boot.plist dosyasından bahsediyorsunuz sanırım. O dosya mavericks'i kurmuş olduğunuz harddisk içerisindeki Extra klasörü içinde bulunur. Clover kullanıyorsanız config.plist dosyasıdır. Tabi Chameleon için olan parametreler clover içinde çalışmayacaktır. Bu parametrelerin Clover'daki karşılığını bulup ona göre uygulama yapmalısınız. Bu arada Recep beyin söylediği gibi DSDT kurulumu gerekebilir. Bunun için DSDT kurulum yapan bir arkadaştan yardım almanız daha uygun olur. Bunun için YouTube üzerinde tutorial'lar mevcut ama en sağlıklısı direk tecrübe eden bir arkadaş tarafından yönlendirilmen.

Hocam dediğiniz şekilde denedim ama olmadı.
İnternetten araştırmaya devam ediyorum
Bu linklerde yapanlar olmuş:

Ama benim anlamadığım intelazulFB, boot.plist gibi şeylerden bahsediliyor.
Ben bilgisayarda bulamadım nerede olduklarını .....

Hocam gözünü seveyim aç şu rehberi bi daha izle. Bi daha izle gözünü seveyim be hocam. Clover'ı açıp kafana göre Graphics bölümüne bişey girersen tabii ki olmaz. Biz neden EFI bölümünü mount ediyoruz ? Altta neden Config dosyamızın konumu var ?

Config dosyan neredeyse Clover Configurator ile o dosyayı aç ve ondan sonra dediğim kodları ekle. Bizim Config dosyamız, UEFI rehberde EFI bölümünde. Sen de UEFI kurduysan EFI bölümünde.

Sonra neden olmuyor. E rehberi daha izlememişsin ki sen, ondan olmuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı