Mac OS X Mavericks Intel HD4600 tanıtma

yagizhco

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Boot edebilmek için Transmac ile bütün ekran kartı driverlarını silmiştim. Daha sonra kuruluma geçtim ve bitirdim. Sorunsuz masaüstüne geldim. Ama Intel HD4600 ekran kartımı gösteremiyorum. Harici ekran kartı da kullanmıyorum. Bunu nasıl çözebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot edebilmek için transmac ile bütün ekran kartı driverlarını silmiştim. Daha sonra kuruluma geçtim ve bitirdim. Sorunsuz masaüstüne geldim. Ama İntel HD4600 ekran kartımı gösteremiyorum. Harici ekran kartıda kullanmıyorum. Bunu nasıl çözebilirim ?

Chimera 2.2 yükle makinene Chimera 2.2.1
Bootplist dosyanda aktif hale getirmek için IGPEnabler=Yes/No denemeler yapabilirsin..
Kod:
<key>IGPEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>IGPlatformID</key>
<string>04160000</string>

Alternatif ID ler 0D260000 yada 0D260007

Chimera 2.2 yükle makinene Chimera 2.2.1
Bootplist dosyanda aktif hale getirmek için IGPEnabler=Yes/No denemeler yapabilirsin..
Kod:
<key>IGPEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>IGPlatformID</key>
<string>04160000</string>

Alternatif ID ler 0D260000 yada 0D260007

Chimera 2.2.1'i kurdum ve dediğiniz gibi IGPEnabler komutlarıyla denedim fakat sonuca yine ulaşamadım. Bir yerde yanlış mı yapıyorum çözemedim. Yine bir deneyelim bakalım.

Bana da mantıklı gelmiyor. Bir yerde yanlış mı yapıyorum diye düşünürken aklıma bu geliyor ama başka türlü de kurulum ekranını göremiyorum. Kodlar filan işe yaramıyor yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde sorun çıkaran kextler bunlar
AppleIntelHDGraphics.kext
AppleIntelHDGraphicsFB.kext
AppleIntelHDGraphicsGA.plugin
AppleIntelHDGraphicsGLDriver.bundle
AppleIntelHDGraphicsVADriver.bundle
Bunların dışındakilere pek dokunmamak lazım..

Şimdi ben sıfırdan kurulum yaptım. Kextlere falan dokunmadan kurulumu bitirdim. Multibeast ile gerekli şeyleri yükledim. Şuan tek sorunum yine onboard HD4600 ekran kartım. Chimera 2.2.1'i yükledikten sonra tam olarak ne yapıyoruz ?
IGPEnabler komutlarını boot ederken denemiştim bir sonuç elde edemedim. boot.plist dosyasına nasıl ulaşıp düzenleme yapıcaz.

Boot.plist dosyasını yukarıdaki spotlight diye geçer, sağ en üst köşedeği büyütec olan yere yazarsanız bulması lazım.. Onun üzerinde verdiğim kodu uygularsanız çözüme ulaşırsınız...
arama.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı