Çözüldü Intel HD 4400 sistem sebepsiz şekilde donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ekmek Reis

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler bilgisayarım kendi kendine yaklaşık 20 dakikada bir donuyor. Kendim bu donmanın 3 farklı çeşidini buldum 1cisi normal donma(25 saniye) 2cisi uzun süreli (yaklaşık 40 saniyeli) donma3cüsü 25 saniye kadar donup internet bağlantımı kesiyor Online oyunlarda örneğin: CS:GO'da maçtan atılıyorum.

Bilgisayar özelliklerim: 4 GB RAM MHz bilmiyorum Intel HD 4400 Samsung SSD 860 EVO Intel Celeron 3060 iki çekirdekli bilgisayarın sitesi ekte belirttiğim gibidir Hp 15-ra013nt celeron n3060 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Hp 15-ra013nt celeron n3060 notebook uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al.
Donduğu zaman tekrar çalıştığında CD-ROM açılırken gelen ses geliyor.
Bilgisayar laptop.

Çözüm
Ayrıca laptopun bir sorunu daha var, Zoom da bazen ekran gidip geliyor. Gidip gelme derken siyah eliye pixel şelalesi gibi oluyor geri geliyor. Laptopu tamamen aç kapa yapınca düzeliyor. Onun dışında bilgisayar donduğunda bazen yanıt veriyor, vermiyor yapıyor. Program açıksa mouse kasıyor.
Sorunu çözdüm 20H2 sürümünü yükleyince yaklaşık 1 saattir donmuyor.
işlemci leğimli termal macun yok diye biliyorum
Windows 10 çokram yiyor biliyom Windows 8 falam yap
o zaman programları tam açmaz
işletim sistemiyle alakalı değil bence
RAM alman lazım ve üstelik bir oyun açmak istersen bence Razer Cortex'de yükleyebilirsin mesela çok kullandığın uygulamayı ona oyun diye ekle bilgisayardaki gereksiz gördüğün arkada çalışan uygulamaları da seç zaten farkı anlarsın FPS göstergesi var oyuna girince.
online oyunlar hile sayar mı

SSD'yi kendim taktım, bağlantıları sağlam. Aldıktan yaklaşık 1 ay sonra böyle oldu. Bir de alakası var mı bilmiyom, Zoom'da falan ekran arada kendini saçmalıyor, pixel hatları oluşuyor, geri gidiyor. Aç-kapa yapınca düzeliyor.
Ayrıca sıcaklık değerini nasıl atacağım? (Nasıl resim yüklerim?)
Şu anda 1. çekirdek 52, 2. çekirdek 47 civarı.

CS:GO, Zula tarzı oyunlar hile algılar mı?
Hile algılayacağını sanmıyorum ama ssd hakkında bilgim olmadığı için şöyle bir ihtimal sunuyorum; İllaki monte işleminde bir yanlışlık olmamış olabilir. Uyumsuzluk olabilir. Böyle düşündüm ben.

Öncelikle iyi günler bilgisayarım kendi kendine yaklaşık 20 dakikada bir donuyor. Kendim bu donmanın 3 farklı çeşidini buldum 1cisi normal donma(25 saniye) 2cisi uzun süreli (yaklaşık 40 saniyeli) donma3cüsü 25 saniye kadar donup internet bağlantımı kesiyor Online oyunlarda örneğin: CS:GO'da maçtan atılıyorum.

Bilgisayar özelliklerim: 4 GB RAM MHz bilmiyorum Intel HD 4400 Samsung SSD 860 EVO Intel Celeron 3060 iki çekirdekli bilgisayarın sitesi ekte belirttiğim gibidir Hp 15-ra013nt celeron n3060 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Hp 15-ra013nt celeron n3060 notebook uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al.
Bilgisayar laptop.

+Ekran Zoom'da arada sırada piksel şelalesi gibi olup aç kapa yapıyor. Bilgisayarın elektriğini kesince düzeliyor

Bilgisayar laptop.

+Ekran Zoom'da arada sırada piksel şelalesi gibi olup aç kapa yapıyor. Bilgisayarın elektriğini kesince düzeliyor
Sıkıntı var flexlerde sıkıntı olabilir.

Hile algılayacağını sanmıyorum ama SSD hakkında bilgim olmadığı için şöyle bir ihtimal sunuyorum; illaki monte işleminde bir yanlışlık olmamış olabilir. Uyumsuzluk olabilir. Böyle düşündüm ben.

İki diskin girişi de aynı. 1 ay sorunsuz çalıştı, 2. ayda ne olduysa oldu.
Bilenler yazarsa sevinirim.
Yaklaşık 4 aydır böyle kullanıyorum.
HD Tune ile badsector yaptım, temiz çıktı. Memtest yaptım, temiz. Update'lerimi yaptım ama düzelmiyor.
Ne yapabilirim, forumda kimler yardımcı olabilir, sorunu ne olabilir? Not: Rahatsız ettiğim için özür dilerim.

Bad sector testi yapın.
Yaptım hepsi yeşil 2 saat sürdü.
Memtest ve HD Tune testleri yapar mısınız?

Memtest yapıp hemen yazıyorum.
Memtest ve HD Tune testleri yapar mısınız?

Yaklaşık 20 dakikadır yapıyor ve bir şey bulamadı, şu an devam ediyor ama bir şey fark ettim. Bu test olurken bilgisayarda 23 saniyelik donmalar oldu aynı o 20 saniyelik donmanın küçüğü gibi. Galiba sorun RAM'de.

Not: Galiba bir şey fark ettim, Zoom'da ses donarken Grove adlı ses uygulamasında çalmaya devam ediyor. İşletim sistemi ile alakalı olabilir mi?
Yardım edebilir misiniz?

Geri
Yukarı