Çözüldü Intel HD 4400 sistem sebepsiz şekilde donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ekmek Reis

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler bilgisayarım kendi kendine yaklaşık 20 dakikada bir donuyor. Kendim bu donmanın 3 farklı çeşidini buldum 1cisi normal donma(25 saniye) 2cisi uzun süreli (yaklaşık 40 saniyeli) donma3cüsü 25 saniye kadar donup internet bağlantımı kesiyor Online oyunlarda örneğin: CS:GO'da maçtan atılıyorum.

Bilgisayar özelliklerim: 4 GB RAM MHz bilmiyorum Intel HD 4400 Samsung SSD 860 EVO Intel Celeron 3060 iki çekirdekli bilgisayarın sitesi ekte belirttiğim gibidir Hp 15-ra013nt celeron n3060 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Hp 15-ra013nt celeron n3060 notebook uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al.
Donduğu zaman tekrar çalıştığında CD-ROM açılırken gelen ses geliyor.
Bilgisayar laptop.

Çözüm
Ayrıca laptopun bir sorunu daha var, Zoom da bazen ekran gidip geliyor. Gidip gelme derken siyah eliye pixel şelalesi gibi oluyor geri geliyor. Laptopu tamamen aç kapa yapınca düzeliyor. Onun dışında bilgisayar donduğunda bazen yanıt veriyor, vermiyor yapıyor. Program açıksa mouse kasıyor.
Sorunu çözdüm 20H2 sürümünü yükleyince yaklaşık 1 saattir donmuyor.
Laptopta takılı olan RAM, Gözcü programında 0 voltaj olarak gözüküyor ama ben bu bilgisayarı kullanıyorum. Bu bilgisayarın bazı sorunları da var. Arada oyun oynarken ses ağır çekim geliyor, fişten çekip takıncaya kadar aynı. Yaklaşık 20 dakika da bir bilgisayar 20 saniyeliğine donuyor ve sistem yanıt vermiyor. Masaüstünde donarsa mouse hareket ediyor ama Zoom'da donarsa hareket ederken kasıyor. Arkada Groove müzik açıksa ses akıcı bir şekilde geliyor. Zoom üstünde ders dinlerken arada sırada ekrana görüntü gidip gelmeye başlıyor Zoom'u kapattığım anda gidiyor ama Zoom'u açtığım anda tekrar başlıyor.
Bilgisayarım bu, ek olarak sadece 860 Evo SSD taktım. Ayrıca bataryası da bozuk. Bu bilgisayarın sorunu nedir?

Bu oyunları Celeron'la oynamanız imkansız.
O bilgisayar ile oynadığınıza dair kanıtlı video yolayın aynısından bir tane daha yollayacağım size.

CS:GO Youtube kanalım bilgisayarım kayıt yaparken kasıyor, onun dışında ETS 2 20-30 FPS alıyorum.
Bilgisayarda çok oyun bulunduramıyorum 256 GB SSD var.

Sorunu çözdüm 20H2 sürümünü yükleyince yaklaşık 1 saattir donmuyor.

Bu bilgisayarın bazı sorunları var. Arada oyun oynarken ses ağır çekim geliyor, fişten çekip takıncaya kadar aynı. Yaklaşık 20 dakika da bir bilgisayar 20 saniyeliğine donuyor ve sistem yanıt vermiyor. Masaüstünde donarsa mouse hareket ediyor ama Zoom'da donarsa hareket ederken kasıyor. Arkada groove müzik açıksa ses akıcı bir şekilde geliyor. Zoom üstünde ders dinlerken arada sırada ekrana görüntü gidip gelmeye başlıyor Zoom'u kapattığım anda gidiyor ama Zoom'u açtığım anda tekrar başlıyor.
bilgisayarım bu sadece samsung evo 860 evo ssd taktım ayrıca bataryası da bozuk. Bu bilgisayarın sorunu nedir?
Not: Tüm testlerini yaptım.
HD-Tune Pro temiz.
Memtest temiz.
Bilen biri sorunu anlatırsa ya da bu sorunu çözebilecek birine yönlendirme yaparsa ona minnettar kalırım.
Adminlerden yönlendirme yapabilecek birine de ayrıca teşekkür ederim.

Bu bilgisayarın bazı sorunları var. Arada oyun oynarken ses ağır çekim geliyor, fişten çekip takıncaya kadar aynı. Yaklaşık 20 dakika da bir bilgisayar 20 saniyeliğine donuyor ve sistem yanıt vermiyor. Masaüstünde donarsa mouse hareket ediyor ama Zoom'da donarsa hareket ederken kasıyor. Arkada groove müzik açıksa ses akıcı bir şekilde geliyor. Zoom üstünde ders dinlerken arada sırada ekrana görüntü gidip gelmeye başlıyor Zoom'u kapattığım anda gidiyor ama Zoom'u açtığım anda tekrar başlıyor.
bilgisayarım bu sadece samsung evo 860 evo ssd taktım ayrıca bataryası da bozuk. Bu bilgisayarın sorunu nedir?
Not: Tüm testlerini yaptım.
HD-Tune Pro temiz.
Memtest temiz.
Bilen biri sorunu anlatırsa ya da bu sorunu çözebilecek birine yönlendirme yaparsa ona minnettar kalırım.
Adminlerden yönlendirme yapabilecek birine de ayrıca teşekkür ederim.

Sistem ozelliklerin ne ve hangi isletim sistemi kullaniyorsun?

Dostum verdiğin linkteki bilgisayarın işlemcisi şu andaki günümüz sistemlerin biraz altında kaldı maalesef... SSD ile hızlandırmayi düşünmüşsün mantıklı fakat intenet ortamında Online oyunlarda veya işlemcinin ve aynı anda da ekran kartının aktif olduğu vidéo veya video kameralı görüşmelerde işlemci sorunu ve ekran kartı sorunu çok rahat yaşanır... Tavsiyem şudur.
Işlemcinin yorumlaması üzerine olan intenet tarayıcılari kullanman yani notebook işlemci modeline göre aratırsan Firefox'ta bulabilirsin. Bir de RAM olayını yükseltme şansın varsa biraz daha iyi performans sağlar.

Geri
Yukarı