İntel HD 530 vs ATI HD 6800?

srt

Hectopat
Selamlar.
Uzun uğraşlar sonucu kasayı topladım. Ekran kartını şimdi alamadığım için sorum şu, i6700k işlemcinin kartı olan hd530la mı idare edeyim yoksa elimde bulunan ati radeon hd6800'ü mu kullanayım?

Önce hd 530 ile sistemi açtım ama lumion yetersiz bellek dedi ve genel olarak görüntü bulanık gibi.

Bios ve vga driverı güncelledim.
Bios'tan vga belleğini ayarlarını maksimum yaptım.

Ne yapacağımı bilemedim.

Görüntü bulanık gibi cümlemdeki gibi ibaresi iptal. Görüntü sürekli bulanık ne yapabilirim?
Forumda bir arkadaş bir cmd uygulaması paylaşmış onu da denedim bir sonuç alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım yetersiz bellek ibaresi RAM yetersizliğine işaret değil mi? Görüntü bulanıklığının başka bir sebebi vardır. Ekran ile kasa arasındaki kabloda problem olabilir ya da ne bileyim eğer kullanıyorsan dönüştürücüde problem olabilir. Mesela ben çift ekran kullanıyorum, biri direk diğeri dönüştürücü ile bağlı. Dönüştürücü ile bağlı olanın görüntüsü diğerine göre bir iki tık daha kötü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı