Intel HD graiphcs driveri nasıl yüklenir?

Ediz41

Hectopat
Makaleler
2
i5 2400 işlemcim var ve bunun içinde HD Graphics 2000 geliyor harici olarak da GTX 550 Ti var hiç Intel HD grahics drıverını güncellememiştim nasıl güncelleyebilirim doğru dosyayı atabilir misiniz?

@Ediz41, harici ekran kartınız olduğu için işlemcinin ekran kartına( intel ) ihtiyacınız yok, işlem yapmanız gerekmez. Zaten aygıt yöneticisinde göremezsiniz. Eğer görmek istiyorum derseniz BIOS'tan iGPU açmalısınız. Fakat dediğim gibi ihtiyacınız yok.

@Ediz41, harici ekran kartınız olduğu için işlemcinin ekran kartına( Intel ) ihtiyacınız yok, işlem yapmanız gerekmez. Zaten aygıt yöneticisinde göremezsiniz. Eğer görmek istiyorum derseniz BIOS'tan iGPU açmalısınız. Fakat dediğim gibi ihtiyacınız yok.

Haklısınız ama Windows'un kaydetme programını kullanabilmem için Intel HD Graphics'i aktif etmem gerek BIOS'ta IGPU'yu bulamadım drıverı yüklersem aktif olur diye düşündüm sizce ne yapmam gerek

@Ediz41, son sürüm BIOS yükleyip bakın. iGPU var diye biliyorum tam emin olmayarak. 2.nesil Asus anakartımda vardı sanırım, Gigabyte'da da olmalı.

Anakartınızda görüntü sağlayıcı portlar var ancak anakartınızdan değil, işlemcinin üzerindeki grafik biriminden görüntü alabiliyorsunuz ki zaten 2. nesil Intel işlemcilerin tamamında bu var:

Şimdi sizin sorununuz sanırım driver bulamamak. Intel; geçen ay, downloadcenter'ı anasayfayla birleştirdi, o yüzden kolay bulunmuyordu ama sanırım şurada var sizin driverlar fakat Windows 10 için yok:

Windows 8.1'i yükleyip denemenizi öneririm.

@Ediz41, bu arada GTX 550 Ti'yi çıkardınız mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı