Intel HD Graphics 4000 FIFA 15 Kasma Sorunu

SH4DOW

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili Technopat ailesi , bilgisayarımın ekran kartı Intel HD Graphics 4000 2gb RAM 8GB
İşlemci Intel İ5 3210M Windows 7 64 bit
Arkadaşlarım fifa 15 i donmadan oynuyor hemde daha düşük sistemlerle ben ise bu sistemle oyunu yüksek ayarlarda oynayamıyorum düşüğe alıyorum bu sefer oyunun tadı kalmıyor ne yapmalıyım ?

İntel HD Graphics 4000 onboard ekran kartı olduğu için yüksek ayarlarda oynatmaması doğaldır. Aslında oynattığı oyunlar var mesela; Modern Warfare serisi, Fifa 14 ve öncesi gibi... Ama Fifa 15'e demekki gücü yetmiyor.

Yani o arkadaşlarının sistemlerinde büyük ihtimal Nvidianın yada Amdnin bir düşükte olsa bir gpu mevcuttur diye düşünüyorum.

İstersen 5960x işlemciyle birlikte 3000mhz 64 gb ram olsun, oyunda iş ekran kartında biter. i5 ve 8 gb ram seni aldatmasın. Zaten forumu takip ediyorsan herkes işlemciden kısıp ekran kartına yatırım yapar oyun için topluyorsa.

Ekran kartın yok zaten, işlemcinin içindeki bütünleşik grafik birimini kullanıyorsun. Masaüstü mü bilgisayarın?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı