İntel HD Graphics 630 FPS Sorunu

Emirhan1765

Hectopat
Ben şu anda İntel HD Graphics 630 (İ7 7700) kullanmaktayım. Oyunlarda birkaç dakika sonra ani FPS düşüşleri yaşamaktayım. Örneğin; 50 FPS'den 15 FPS'ye. Bu olay anlık olup yaklaşık 30 sn'de bir gerçekleşiyor. Sorun sıcaklıkdan olabilir diye test ettim. Sıcaklık en fazla 68-70'e çıkıyor. Bunun dışında HDD'yi kontrol ettim bazı programlarla ve durumunu iyi diye gösterdiler. Sizce bu sorunu nasıl düzeltebilirim. Driverlarım güncel ne yaptıysam olmadı.

İ7 7700 (HD Graphics 630)
16GB RAM
300W PSU
1TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu anda İntel HD Graphics 630 (İ7 7700) kullanmaktayım. Oyunlarda birkaç dakika sonra ani FPS düşüşleri yaşamaktayım. Örneğin; 50 FPS'den 15 FPS'ye. Bu olay anlık olup yaklaşık 30 sn'de bir gerçekleşiyor. Sorun sıcaklıkdan olabilir diye test ettim. Sıcaklık en fazla 68-70'e çıkıyor. Bunun dışında HDD'yi kontrol ettim bazı programlarla ve durumunu iyi diye gösterdiler. Sizce bu sorunu nasıl düzeltebilirim. Driverlarım güncel ne yaptıysam olmadı.

16GB RAM
300W PSU
1TB HDD
HD Graphics'ten çok şey beklemeyin. Bu durumda yapabileceğiniz birşey büyük ihtimalle yok.

16GB RAM
300W PSU
1TB HDD
İ7 7700'ün yanına bir Ekran Kartı neden almadınız ?

Büyük ihtimalle hazır sistem aldı. İ7 7700 e 300w psu da garip. Yükte güç çektiği zaman yeterli çekemeyipde fps dropları oluşturması bundan olabilir. Bence en az 700w bronz güç kaynağı ve 1050ti aldınız mı hiçbir sorun kalmaz.

Büyük ihtimalle hazır sistem aldı. İ7 7700 e 300w psu da garip. Yükte güç çektiği zaman yeterli çekemeyipde fps dropları oluşturması bundan olabilir. Bence en az 700w bronz güç kaynağı ve 1050ti aldınız mı hiçbir sorun kalmaz.
Haklı yine, 300W PSU da ne öyle ? Sisteminizin linkini mümkünse atar mısınız ?

Dediğim gibi ilk etapta güç kaynağınızı en az 600w olmak şartı ile (ideali 700w bronz) değiştirin. Sorunlarınız azalmıştır. Birde 1050ti hiç olmazsa GTX950 felan alırsan optimum seviyede oyun oynarsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı