İntel HD Graphics 630 VRAM arttırmak

Şimdi ben rehberi izledim. BIOS'a girip DVMT yazan kısımdaki değer 256MB idi. Ben de o değerin hemen altında bulunan MAX değerini seçip kaydettim ve çıktım. PC'yi açtım görüntü ayarlarından baktığımda ne son ayarladığım, ne de 256MB gözüktü. Gözüken değer 128MB. Bunu nasıl düzeltirim? Bu arada kart İntel i7 7700'ın HD Graphics 630'u. Bu işlemi uygulamak istememdeki temel neden 50 FPS üstüne çıkabildiğim oyunlarda (örn: LoL) ani FPS dropları yiyor olmam. Sıcaklık ise maximum 55 derece görüyor ki bu normal sanıyorum. İlgilenirseniz sevinirim. Bu arada HDD bad sactor testide yaptım durum temiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
VRAM isterse 4 GB olsun en fazla artacağı 2-3 FPS dir. Sistem'de harici GPU yok mu? İntel sürücünüzü yönetten manuel olarak güncelleyin. BİOS sürümü eski ise güncelleyin.

VRAM yetmemesinden kaynaklı donmalar yaşanabilir, + veya - olarak fark etmese de oyunun geneline etki eder. Ayrıca HD 630 bazı oyunlara yetiyor ve VRAM sorunu çekebilir. Yukarıdaki arkadaşın yorumunda eksiklikler var.

Ben de bugün öğrendim VRAM arttırılabileceğini. Bende de aynı işlemci var benimki standart olarak 128 MB kullanıyor. Çoğu oyunda sıkıntı yaşamıyorum. Açıkçası hiçbir şekilde ekran kartı takana kadar oyun oynayamam sanıyordum ama beni şaşırttı. 2 GB VRAM'i olan laptopumdan daha iyi :D Ama yine de daha fazlasını istiyor sistem. İnternette HD Graphics'lerin 512 MB'a kadar çıkabildiği yazıyor ama bu işlemin zararı olur mu ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı