Intel HD Graphics dahili mi, harici mi?

Şu sayfa üzerinde güzelce açıklanmış hocam. Kısaca özetlemek istemedim. İncele olmazsa ayrıca yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam kusura bakmayın ben hala anlamadım orada şunun gibi bir cümle geçiyor "mesela 8 GB RAM 1 GB dahili ekran kartınız varsa sisteminizin kullanımına sunulan bellek miktarı 7 GB demektir çünkü bunun 1 GB'ını dahili grafik kartı kullanır" gibi bir cümle var ben burayı anlamadım hocam çünkü bende 2 GB RAM var ve kullanılabilir olan 1.87 GB diyor ama tamam VRAM olayı doğru ama toplam bellek nasıl oluyor yaklaşık toplam bellek falan nasıl oluyor.

Dosya Ekleri

• dxdiag.png
    dxdiag.png
    120,5 KB · Görüntüleme: 25
Arkadaşlar sorum başlıktaki gibi.

İşlemcinin kartı olduğu için dahilidir.

Hocam kusura bakmayın ben hala anlamadım orada şunun gibi bir cümle geçiyor "mesela 8 GB RAM 1 GB dahili ekran kartınız varsa sisteminizin kullanımına sunulan bellek miktarı 7 GB demektir çünkü bunun 1 GB'ını dahili grafik kartı kullanır" gibi bir cümle var ben burayı anlamadım hocam çünkü bende 2 GB RAM var ve kullanılabilir olan 1.87 GB diyor ama tamam VRAM olayı doğru ama toplam bellek nasıl oluyor yaklaşık toplam bellek falan nasıl oluyor.

8 GB RAM'in 1 GB i ekran kartı için ayrılmıştır yani kısaca bilgisayar HD Graphics için bellek oluşturuyor. 114 MB önceden varmış zaten.

Geri
Yukarı