Intel HD Graphics ekran kartı değiştirilir mi?

pokemon_42

Femtopat
Selamün aleyküm arkadaşlar. Galiba konu oluştururken yanlış kategoriyi seçtim kusura bakmayın.
Gördüğünüz SS'deki ekran kartım. Ekran kartımını değiştirmek istiyorum. Eğer yeni bir ekran kartı aldığımda Intel HD Graphics olmak zorunda mı yoksa başka ekran kartları da alabilir miyim? Teşekkürler.

1603368075114.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Paveloyd

Hectopat
Yer
Steelport
Laptop mu Desktop mu? Desktop ise harici bir ekran kartı takıp değiştirebilirsin.

Daniel

Attopat
Bu ekran kartı işlemcinin ekran kartı yani anakart üzerine lehimli fakat bir aparat ile laptopa harici ekran kartı takabilirsin. Videoları YouTube'da mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:

SoulOfDark

Picopat
Yer
Los Santos
Selamün aleyküm arkadaşlar. Galiba konu oluştururken yanlış kategoriyi seçtim kusura bakmayın.
Gördüğünüz SS'deki ekran kartım. Ekran kartımını değiştirmek istiyorum. Eğer yeni bir ekran kartı aldığımda Intel HD Graphics olmak zorunda mı yoksa başka ekran kartları da alabilir miyim? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 710923
CPU içindeki Dahili Grafik Kartıdır. Masaüstü kullanıyorsanız tabii ki değiştirebilirsiniz.

MerthanXCA

Decapat
Yer
Merthn
Eğer laptopbunun içini açarsan görürsün işlemciye benzer bir şey daha var o ekran kartıdır.

Banamı dediniz?
1-)Intel HD Graphics dahili olur harici değil.
2-)sizin dediğiniz şehimli harici bir ekran kartı anladığıma göre.
3-)her laptopta harici ekran karti olmaz.

Yer
Türkiye
Senin teknik olarak ekran kartın yok işlemciden güç alıyor. Laptop se değiştiremezsin ama masaüstü ise değiştirebilirsin ama zor olur. Laptopta hiç değiştiremezsin dostum!

Yukarı