Intel HD Graphics Grafik birimi görünmüyor

Daha fazla  
Merhaba, aşağıya özelliklerini bıraktığım bilgisayarımda Windows 8.1 yüklüyken son zamanlarda masaüstünde bile %60'in üzerinde RAM tüketimi yüzünden Web'de dahi gezinmekte zorlanıyordum. Ne kaybederim ki diye düşündüm ve Windows 10'a yüksellttim fakat sonuç daha da kötü oldu. En sonunda Windows 7 yüklemek zorunda hissettim kurulumu yaptım, şu an da sadece internet sürücüleri yüklü. DxDiag'da Ekran sekmesinden baktığımda daha önceden Intel HD Graphics 1GB görmeme rağmen şu anda daha farklı bir şey çıkıyor (ekran görüntüsünü bıraktım). Ne yapmalıyım bilmiyorum daha önce ki UEFI kurulumlarımda sürücüleri yüklerken hiçbir sorun olmamışken şu an da Intel HD Graphics sürücüsünü dahi yükleyemedim zaten DxDiag'da da farklı isimle çıkıyor.

1606571952942.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aşağıya özelliklerini bıraktığım bilgisayarımda Windows 8.1 yüklüyken son zamanlarda masaüstünde bile %60'in üzerinde RAM tüketimi yüzünden Web'de dahi gezinmekte zorlanıyordum. Ne kaybederim ki diye düşündüm ve Windows 10'a yüksellttim fakat sonuç daha da kötü oldu. En sonunda Windows 7 yüklemek zorunda hissettim kurulumu yaptım, şu an da sadece internet sürücüleri yüklü. DxDiag'da Ekran sekmesinden baktığımda daha önceden Intel HD Graphics 1GB görmeme rağmen şu anda daha farklı bir şey çıkıyor (ekran görüntüsünü bıraktım). Ne yapmalıyım bilmiyorum daha önce ki UEFI kurulumlarımda sürücüleri yüklerken hiçbir sorun olmamışken şu an da Intel HD Graphics sürücüsünü dahi yükleyemedim zaten DxDiag'da da farklı isimle çıkıyor.

Eki Görüntüle 755029
Driver kurdun mu acaba?

Belirttiğiniz gibi İntel HD driverini kuramamışsınız. Bu yüzden VGA bağdaştırıcısı olarak gözüküyor olabilir.

ayrıca 2gb ram win10 için yetersiz kalabiliyor bu sebeple bence ram değerini artırmalısın.

Merhaba, aşağıya özelliklerini bıraktığım bilgisayarımda Windows 8.1 yüklüyken son zamanlarda masaüstünde bile %60'in üzerinde RAM tüketimi yüzünden Web'de dahi gezinmekte zorlanıyordum. Ne kaybederim ki diye düşündüm ve Windows 10'a yüksellttim fakat sonuç daha da kötü oldu. En sonunda Windows 7 yüklemek zorunda hissettim kurulumu yaptım, şu an da sadece internet sürücüleri yüklü. DxDiag'da ekran sekmesinden baktığımda daha önceden Intel HD Graphics 1GB görmeme rağmen şu anda daha farklı bir şey çıkıyor (ekran görüntüsünü bıraktım). Ne yapmalıyım bilmiyorum daha önce ki UEFI kurulumlarımda sürücüleri yüklerken hiçbir sorun olmamışken şu an da Intel HD Graphics sürücüsünü dahi yükleyemedim zaten DxDiag'da da farklı isimle çıkıyor.

Eki Görüntüle 755029

Sana en büyük önerim bilgisayarını sistem geri yükelme ile sorun oluşmadan önceki bir tarihe yüklemen. Hem daha çok uğraşmamış olursun. Bu sorun zamanında benim başıma da gelmişti böyle çözmüştüm.

Driver kurdun mu acaba?
Driverını İntel'in sitesinden işlemci neslime uygun şekilde indirdim fakat yükleme sırasında Sisteminize ait değil gibi bir şey dedi, sanki İntel HD Graphics yokmuş gibi
Linux neden kurmadın?
Linux hakkında bilgim yok windows 7 dahi olsa daha iyi olacağını düşündüm
yanlış sürücü kurmayı denemişim doğrusunu kurup yeniden başlattığımda sorun çözüldü, teşekkürler.

Son düzenleme:
Driverını İntel'in sitesinden işlemci neslime uygun şekilde indirdim fakat yükleme sırasında Sisteminize ait değil gibi bir şey dedi, sanki İntel HD Graphics yokmuş gibi

Linux hakkında bilgim yok windows 7 dahi olsa daha iyi olacağını düşündüm
yanlış sürücü kurmayı denemişim doğrusunu kurup yeniden başlattığımda sorun çözüldü, teşekkürler.

@illedelinux abimizin Linux dağıtımı çok hafif ona danışabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı